pytanie o załupek

5 odpowiedzi
Jak miałem 17 lat podczas masturbacji prawdopodobnie zrobił mi się załupek tzn , nie mogłem odprowadzić napletka na żołądź ,ale wystarczyła zamoczyć prącie w ciepłej wodzie i zeszło po kilku latach zrobił się załupek tym razem podczas stosunku ,ale tym razem ciepła woda nie pomogła tylko lekarz. Czytałem ,że załupek gdy stan się pogorszy to lekarz pogotowia musi przeprowadzić operację polegającą na nacinaniu załupka i trwa ona ok 1 godziny , ale przecież nie zawsze lekarz pogotowia jest chirurgiem , myślałem że zacinanie załupka trwa kilka minut ,a w internecie czytałem że ok godziny i potem zostaje tylko obrzezanie nie można już zrobić plastyki napletka
Jeśli był załupek jest i stulejka którą trzeba leczyć operacyjnie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Doraźnie można napletek naciąć. Zabiegi takie wykonuje się w trybie nagłym z reguły gdy nie można odprowadzić załupka.
załupek wymaga leczenia zabiegowego albo na ostro kiedy nie można odprowadzić metodami fizykalnymi albo w terminie późniejszym jako profilaktykę nawrotu. Pzdr TT
Witam. Wydaje mi się ze najlepszym rozwiązaniem w Pana sytuacji będzie obrzezanie. Zapraszam na wizytę, chętnie wyjaśnię Pana wątpliwości
Po incydencie załupka wysoce wskazane jest wykonanie obrzezania, a dzięki temu uniknięcie w przyszłości pilnego (chirurgicznego) nacięcia załupka. Możliwość wykonania plastyki napletka zależy od warunków anatomicznych - jeśli jest taka możliwość to można ją wykonać, choć doradzałbym jednak zdecydować się na obrzezanie. Pozdrawiam.