Pytanie o wypróżnianie dziecka

8 odpowiedzi
Dzień dobry! Moja 2-miesięczna córeczka przez cały dzień robi kupkę w każdą pieluchę po karmieniu, nie jest to jednak luźny stolec i raczej nie wygląda jak biegunka. Co robić w takiej sytuacji? Czy to jest normalne? Dodam, że wcześniej przeważnie robiła kupkę 1 raz dziennie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Kilkukrotne oddawanie stolca, zwłaszcza w czasie karmienia piersią jest normą.

Niestety mam za mało szczegółów aby udzielić konkretnej odpowiedzi - nie wiem ani jak dziecko jest karmione, ani czy były jakieś zmiany w diecie, ani czy są jakieś inne dolegliwości, ani od kiedy tak się dzieje... Proszę skonsultować się ze swoim pediatrą który uzupełni wywiad i wtedy udzieli Pani konkretnej porady:) pozdrawiam
Jeśli jest karmiona piersią, a kupka wygląda prawidłowo, nie ma podstaw do obaw.Można podać probiotyk, jeśli ilość kup się zwiększy, a dziecku zmniejszy się apetyt, będzie niechętnie piło, wskazana konsultacja lekarska.
Witam; u niemowląt karmionych piersią, wypróżnienie następuje zwykle po każdym posiłku czyli 7 d 15 razy dziennie. U niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym lub częściowo mlekiem modyfikowanym i piersią, częstość spada, nawet do dwóch - trzech razy na dobę. W pierwszym przypadku, liczba wypróżnień będzie malała stopniowo z wiekiem, najszybciej po wprowadzeniu pokarmów stałych (zwykle po 6 tym miesiącu życia). Stolec rzeczywiście nie wygląda jak biegunka, pierwszy u noworodków pojawia do 3 dnia życia (smółka), później mówi się wręcz o "wszelkich kolorach tęczy" :)
Stolec po każdym karmieniu u niemowlęcia w tym wieku to norma (tak samo zresztą jak stolec raz dziennie). Jednak skoro nastąpiła tak nagła zmiana to na pewno trzeba uważnie obserwować dziecko, czy nie pojawią się dodatkowe objawy (kontrolować temperaturę, aktywność, zwracać uwagę na karmienie). Czy dziecko jest karmione piersią?
czy dziecko jest karmione piersią? Jeśli tak ,to jest to sytuacja normalna
myślę, ze od 3 lipca sprawa jest już nieaktualna, pozdrawiam
Czy coś się zmieniło w karmieniu dziecka? Karmi Pani piersią czy mieszanką? Stosuje jakieś leki u dziecka? Czy występują inne objawy- gorączka, zmiany skórne, niepokój? Zalecam baczną obserwację.