Pytanie o produkty z "Olimp"

1 odpowiedzi
Witam

Mam pytanie odnośnie produktów "Olimp"
Jestem Sportowcem (25 lat) uprawiającym biegi wyczynowe (półmaratony i krótsze).
wzrost 1,84 m, waga 76 kg, masa tkanki beztłuszczowej 67,6 kg: masa mięśni 84,4%=64,2 kg, masa tkanki kostnej= 3,3 kg, zawartość wody 62,8%=47,8 kg, wiek metaboliczny 12 lat, BMR= 1982 kcal, dzienne spożycie Kalorii= 3529 kcal (Test przeprowadzony przez TANITA- Monitoring stanu zdrowia- rok temu.)
Później
zakupiłem olimp whey protein complex 2270g i olimp vita min multiple sport. Pierwszego spożywam 1 porcję czyli 35g/ dzień, co dzień. Na opakowaniu zalecane 1-3 porcję/ dzień i co dzień, a witamin multiple sport- 2 kapsułki czyli 1 vita-plex i 1 chela- min, oba co drugi dzień biorę.
W związku z tym prosiłbym Pana o poradę czy te produkty są zdrowe w Pana Oczach, w uzupełnieniu codziennej diety.
o rzetelną opinie z Pana strony. Czy te produkty nie spowodują uszczerbku na zdrowiu, problemy żołądkowe, problemy z nerkami, itd.
Pytam ponieważ to tak trochę mała sprawa na to aby tak od razu zapisywać się na wizytę.
Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
Witam,
dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Odpowiadając na Pana pytanie, to zależy. Osobie zdrowej (w szerokim rozumieniu), te produkty nie zaszkodzą, prawdopodobnie w jakimś stopniu pomogą. Pytaniem jest co mają wnieść i z jakiego powodu zostały wprowadzone. Gdy chcemy wprowadzić kompleks witaminowo-minerałowy warto szukać takiego, który zawiera zmetylowaną formę witamin z grupy B. Dawki magnezu dla Pana to prawdopodobnie nie będzie mniej niż 400mg, a pewnie i większe. Podsumowując, suplementy dla sportowca jak najbardziej. Natomiast wyznacznikiem tego jaki suplement, jaka dawka, co konkretnie, powinny być badania krwi. Przy takiej aktywności fizycznej dawka witamin i minerałów 1na1 będzie zbyt niska, a białko to tylko uzupełnienie diety.