Pytanie o powiększenie biustu.

11 odpowiedzi
witam jak wygląda sytuacja z wymianą implantów piersiowych? mam parę pytań:
1. Czy trzeba je wymieniać?
2. Jakie mogą być komplikacje?
3. Czy osoba z żelazem na poziomie 13,1 (norma 12-16) może się temu poddać?
4. Jaki jest koszt i od czego to zależy?
Dziękuję za odpowiedzi.
Witam,
1. Niestety, nic nie jest na całe życie.
"Implanty piersiowe nie są produktem medycznym przeznaczonym na całe życie pacjenta. Bardzo prawdopodobne jest, że Twoje implanty będą musiały być wymienione w jakimś momencie Twojego życia. Czas pomiędzy wszczepieniem, a koniecznością ich wymiany jest różny i dla każdej kobiety inny. Niektóre kobiety potrzebują wymiany implantów w ciągu kilku, a inne w ciągu kilkunastu lat od momentu ich wszczepienia. Istnieje wiele powodów dla których implanty powinny zostać wymienione. Częstym przypadkiem jest zmiana postrzegania żądanej wielkości i kształtu piersi. Może zaistnieć jednak również konieczność wymiany z powodu opróżnienia implantu lub jego przemieszczenia."
2. Proszę zapoznać się z fragmentem zgody operacyjnej, mówiącym o ryzyku:
"Bólu
Po zabiegu implantacji protez mogą wystąpić dolegliwości bólowe o różnym nasileniu i czasie trwania. W przypadku odczuwania silnego bólu, powinnam niezwłocznie poinformować mojego lekarza.
Infekcji i stanach zapalnych
Wszelkie zabiegi chirurgiczne, a w szczególności zabiegi z użyciem ciał obcych są obarczone ryzykiem zakażenia drobnoustrojami. Większość infekcji związanych z zabiegiem ujawnia się w przeciągu kilku dni lub tygodni po zabiegu. Jeśli nie zareaguję na podawane antybiotyki, może zajść konieczność usunięcia implantu i po wyleczeniu zakażenia,zaimplantowania nowego, który jestem zobowiązana powtórnie zakupić.
W bardzo rzadkich przypadkach może nastąpić Zespół Wstrząsu Toksycznego (TSS). Jest to choroba zagrażająca życiu,wywoływana przez toksyny wydzielane przez niektóre szczepy bakterii. Do jej objawów należą: nagła gorączka, wymioty, biegunka, zawroty głowy, wysypka wyglądem przypominająca oparzenie słoneczne. W przypadku zaobserwowania takich objawów powinnam natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia.
Przykurczu torebkowego
Każde ciało obce znajdujące się w organizmie jest izolowane poprzez powstanie torebki łącznotkankowej, która w większości przypadków pozostaje niewyczuwalna. W rzadkich przypadkach tkanka tworząca torebkę może stwardnieć i ściskać implant powodując tzw. przykurcz torebkowy. Objawem tego może być zniekształcenie piersi, uczucie twardości, lub wyczuwalne przemieszczenie implantu. W przypadku, gdy ból lub uczucie twardości jest bardzo nasilone, konieczny jest dodatkowy zabieg chirurgiczny. Zabieg ten może polegać na usunięciu stwardniałej tkanki bliznowatej, a w skrajnych przypadkach na usunięciu lub dodatkowo płatnej wymianie implantu.
Krwiaka/krwotoku pooperacyjnego/przesięku
W niedługim czasie po operacji może dojść do powstania krwiaka lub przesięku. Objawia się to opuchlizną, zasinieniem i dolegliwościami bólowymi spowodowanymi nagromadzeniem się krwi lub płynu surowiczego wokół implantu lub w bliźnie. Takie pooperacyjne powikłanie może być przyczyną powstania infekcji lub przykurczu torebkowego. Organizm jest w stanie sam wyleczyć niewielkie krwiaki lub przesięki. Duże, wymagają umieszczenia drenów w celu zapewnienia prawidłowego gojenia. W wyniku drenażu powstać może niewielka blizna.
Pęknięcia/opróżnienia
Pęknięcie implantu może być spowodowane urazem piersi lub bardzo silnym naciskiem na pierś, przykurczem torebkowym, zabiegiem zamkniętej kapsulotomii, mammografią, założeniem protezy metodą dojścia pępkowego, jak również zmęczeniem materiału powłoczki protezy. W przypadku pęknięcia otoczki lub uszkodzenia się zamykającej implant (wypełniany roztworem fizjologicznym soli) zastawki, sól fizjologiczna lub cząsteczki silikonu mogą wydostawać się poza otoczkę, zmniejszając objętość implantu. Może być to wykryte podczas mammografii lub badania rezonansem magnetycznym i zauważone jako zmiana kształtu implantu. Pęknięcie otoczki lub uszkodzenie się zastawki może nastąpić w każdym czasie. W takim przypadku implanty powinny zostać chirurgicznie usunięte i ewentualnie wymienione na nowe. Jestem świadoma, że gwarancja na implanty obejmuje jedynie dostarczenie nowego implantu, nie obejmuje zaś kosztów związanych z jego ponownym zaimplantowaniem (koszty chirurgiczne, szpitalne i inne)
Zwapnień w obrębie tkanek otaczających implanty
Zwapnienia mogą być widoczne podczas badań USG i RTG. Mogą one utrudniać wykrycie niektórych schorzeń, w tym nowotworów. Z tego powodu należy zawsze poinformować lekarza o implantach. W niektórych przypadkach zwapnienia mogą być uznane za objaw raka i spowodować konieczność wykonania biopsji lub usunięcia protezy w celu dokładnego zbadania charakteru zmiany.
Atrofii tkanek piersi/deformacji klatki piersiowej
Ucisk wywoływany przez implant może spowodować skurczenie się tkanek piersi. Ponadto w niektórych przypadkach może dojść do związanego z niewystarczającą grubością otaczających protezę tkanek pofałdowania powierzchni protez.

Zaburzeń czucia brodawek i piersi
Po zabiegu implantacji czucie w obrębie brodawki i piersi może ulec osłabieniu lub wzmocnieniu. Zaburzenia te mogą być przemijające lub trwałe. Zazwyczaj ustępują w ciągu 8-12 tygodni.
Wypchnięcia protezy na zewnątrz
Niestabilne lub nieodpowiednie pokrycie protezy przez tkanki lub zaburzenia w gojeniu się ran mogą doprowadzić do wypchnięcia protezy i wydostania się implantu poza skórę.
Martwicy
Martwica jest to tworzenie się obumarłych tkanek wokół implantu. Może to utrudnić gojenie się rany i spowodować konieczność chirurgicznej korekcji lub usunięcia implantu. Konsekwencją martwicy mogą być trwałe zbliznowacenia i zniekształcenia piersi.
Wycieku żelu i ziarniakach
Żel w implancie zawiera bardzo dużo cząsteczek tworzących trójwymiarową strukturę podobną do sieci. Pozostała przestrzeń wypełniona jest zagęszczonym żelem silikonowym. Nieznaczna ilość tego materiału może przenikać przez powłokę protezy. Wokół cząsteczek silikonu, które wydostają się na zewnątrz mogą formować się ziarniaki. Guzki tego typu mają charakter nierakowy, mogą jednak być trudne do odróżnienia od guzów nowotworowych.
Niezadowolenia z efektów kosmetycznych zabiegu
Biegłość i doświadczenie nawet najlepszego chirurga nigdy w całości nie zagwarantuje zgodności osiągniętego efektu z pierwotnymi założeniami. Ryzyko różnicy dotyczy w szczególności kształtu i wielkości piersi, położenia brodawek oraz symetrii piersi po zabiegu szczególnie jeśli ze względu na asymetrie klatki piersiowej lub samych piersi zdecydowano się na zastosowanie dwóch różnych implantów. Wszelkie pierwotne założenia mają zatem charakter wyłącznie orientacyjny. Ponadto pomimo prawidłowego wykonania zabiegu mogą wystąpić rezultaty takie jak pomarszczenie, asymetria, przemieszczenie implantu (zrotowanie się implantu anatomicznego), niezadowalający kształt piersi, które to objawy mogą być wskazaniem do wtórnego zabiegu i ewentualnej wymiany implantu/ów, koszt takiego zabiegu ponosi pacjent. Oprócz tego mogą wystąpić: wyczuwalność implantu, bliznowate deformacje i inne powikłania takie jak: stwardnienia, zakrzepica żył klatki piersiowej, przebarwienie w miejscu wszczepienia protezy."
3. nie jest to operacja powodująca utratę dużej ilości krwi. Taki wynik, jak Pani pozwala na wykonanie operacji.
4. Koszt - zależy od rodzaju implantu, kształtu, tekstury, wypełnienia, firmy.

Pozdrawiam serdecznie

Witam.
1. Czy trzeba wymieniać implanty? To zależy. Niektórzy Producenci podają gwarancję dożywotnią. Widziałem pacjentki z implantami 30 letnimi, a wówczas była inna technologia i gorsze materiały.
2. Powikłania takie same jak przy powiększaniu piersi.
3. Tak, to nie sam poziom żelaza decyduje, jeżeli nie ma innych przeciwwskazań jak niedokrwistosc i zaburzenia krzepnięcia.
4. Koszt znajdzie pani w cenniku konkretnej kliniki, zależy od rodzaju implantu.
Pozdrawiam GK
Dzień dobry. Teraz dopiero otrzymałem pytania. Implantów nie trzeba wymieniać. Komplikacje zależą od znieczulenia i ze strony miejscowej. Są bardzo rzadkie natomiast mogą się zdarzyć. Przy takim poziomie żelaza można przeprowadzić operację. Koszt zależy od rodzaju implantów nie zależy od ich wielkości. Pozdrawiam
Szanowna Pani
1. Jeżeli z implantami sie nic nie dzieje nie ma konieczności ich wymiany.
2 Komplikacjemogą być zwiazane z przebiegiem pooperacyjnym lub późniejsze z nietolerancją implantów lub wytwarzaniem się tzw torebki łącznotkankowej wokół implantów
3 nie jest to przeciwwskazanie do zabiegu operacyjnego
4 koszt zabiegu 11000 plus cena implantów w zależności od firmy i od kształtu od 3000 do 5750
Pozdrawiam
Marek Muraszko
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, implantów renomowanych firm nie trzeba wymieniać - mają zwykle dożywotnią gwarancję. Kwestia powikłań zawsze poruszana jest podczas osobistej konsultacji ze specjalistą - zachęcam do odwiedzenia i zapoznania się z dokumentami w "strefie pacjenta" na mojej stronie internetowej - znajdzie Pani tam dużo informacji nt. zabiegów, rekonwalescencji etc. Co do badań i kwalifikacji do zabiegu - pacjent musi być w ogólnym dobrym stanie zdrowia, a zlecone podczas wizyty kwalifikacyjnej (konsultacji) badania powinny być w normie. Aktualny cennik również znajdzie Pani na mojej stronie internetowej. Zapraszam. Pozdrawiam, T.Witwicki
Szanowna Pani,
oczywiście istnieje możliwość wymiany protez, jednak wskazania do tego zabiegu ustala się z pacjentem indywidualnie.
Stawia Pani wiele pytań , jednak jest również wiele niewiadomych - nie znam Pani historii medycznej, poza tym portal, z którego korzystamy - nie zastępuje konsultacji. Nie dyskutujemy tu również o cenach zabiegów. Odpowiedzi tutaj udzielane mogą być natury ogólnej, szczegółowe przypadki dyskutujemy zawsze z pacjentami indywidualnie. Zapraszam Panią do kontaktu osobistego .
Z poważaniem - Matuszewski
1. Nie trzeba wymieniać
2. Komplikacje dotyczące zabiegów operacyjnych jak: infekcja, krwawienie, krwiak, zaburzenia gojenia, asymetria, odczyn torebkowy ( zaciskająca torebka łącznotkankowa na implancie) jak i z nowych doniesień ALCL - anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy. Wszystkie te możliwości omawiamy podczas konsultacji
3. Poziom żelaza ma Pani w normie więc nie ma przeciwskazań
4. Koszt 13 000 za implanty okrągłe a 15 000 za implanty anatomiczne.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsutlację
Komplikacje mogą być związane zarówno z zabiegiem jak jak i ze znieczuleniem. Omawiamy je z każdym pacjentem indywidualnie przed przystąpieniem do zabiegu ;) Koszt zależny od rodzaju implantów jakie Pani wybierze. Poziom żelaza kwalifikuje Panią do zabiegu operacyjnego jeśli oczywiście nie ma innych przeciwskazań zdrowotnych. Implanty często są wymieniane może wynikać to z chęci zmiany na większy, bądź mniejszy rozmiar, urazów mechanicznych czy wytworzenia torebki włóknistej. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Obecnie stosowane implanty piersiowe, pod warunkiem prawidłowego doboru do warunków anatomicznych i oczekiwań pacjentki, braku powikłań, praktycznie nie wymagają wymiany. Może tak się jednak stać, jeśli np. pacjentka będzie karmiła piersią, zwłaszcza wielokrotnie, dojdzie do rozciągnięcia skóry lub wystąpi przykurcz torebki włóknistej , która zawsze wytwarza się wokół implantu. Do typowych powikłań należy zaliczyć te związane z każdym zabiegiem operacyjnym, tj. krwiak, infekcję oraz zaburzenia gojenia, mogące skutkować wytworzeniem nieestetycznej blizny. Nie ma przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego przy poziomie hemoglobiny na poziomie 13,1 g%. Koszt zabiegu to 125000 dla implantów okrągłych i 15000 dla anatomicznych. Dobór implantu zależy od wielu czynników - budowy anatomicznej i oczekiwań pacjentki. Wszystkie te kwestie są szczegółowo omawiane podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Z poważaniem,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Dzień dobry ,

Zapraszam na osobistą wizytę podczas której wyjaśnie wszystkie Pani wątpliwości.

Pozdrawiam
Dr Jerzy Chęciński
Klinika Chęciński
Szanowna Pani,
z pytania trudno mi ocenić czy jest Pani przed planowanym powiększeniem piersi, czy też po proszę o kontakt mailowy na adres kontakt @ drjaworowski . pl
Wtedy będę mógł bardziej szczegółowo odpowiedzieć

dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.