Pytanie o badania alergologiczne

6 odpowiedzi
Witam,Czy poza wypisanymi usługami zajmuję się Pani również typowym badaniem alergologicznym?
Zaobserwowałem u siebie znaczne zmiany w samopoczuciu, zmiany skórne, senność. Prawdopodobnie wynikające z uczulenia, nie wykluczam też że dieta może mieć również na to wpływ.
Dobry wieczór,
nie bardzo rozumiem, co oznacza " badanie alergologiczne".
Postaram się w kilku zdaniach wyjaśnić Panu, czym się zajmuję.
Nietolerancje pokarmowe to badanie określające, jaki pokarm nie jest tolerowany przez organizm i dotyczy tzw. odporności IgG (czasem nazywanej również alergią pokarmową typu III). Charakterystyczne dla tego typu alergii pokarmowej jest to, że objawy mogą wystąpić po 8 a nawet 72 godzinach po zjedzeniu nietolerowanego pokarmu oraz to, że objawy są nietypowe np. bóle głowy, stawów, alergie skórne. Stąd często objawy nie są kojarzone z pokarmami.
Po badaniach osoba otrzymuje indywidualny program żywieniowy. W swojej praktyce obserwuję bardzo dużą poprawę funkcjonowania osób, które zastosowały się do zaleceń. Tutaj nie ma żadnego „zgaduj zgadula”, zalecenia są dostosowane do konkretnego przypadku.
Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Panu temat nietolerancji.
Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania, to zapraszam.
Pozdrawiam, Beata Matyska

Witam,
Nie, nie prowadzę badań alergologicznych. Zdarza się, że organizm reaguje podobnymi objawami w odpowiedzi na aktualny stan psychiczny czy np silny długotrwały stres.
Jeżeli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, warto przyjrzeć się również aspektom z zakresu psychiki.
Pozdrawiam
Witam, niestety nie prowadzę badań alergologicznych. Przy występujących być może u Pana zmianach w samopoczuciu, wahaniach nastroju, zaburzeniach koncentracji uwagi, czy rytmu snu i czuwania, przy współwystępowaniu reakcji skórnych (świąd, wysypka, zaczerwienienie), pierwszym właściwym krokiem będzie wykluczenie reakcji alergicznej (np. na pokarm, środki wziewne itp.). Proponuję konsultację z alergologiem lub dermatologiem. Jeżeli WSZYSTKIE objawy ustąpią po zastosowaniu się do wskazówek specjalisty problem rozwiązany, jeśli nie kolejną możliwością jest wizyta u psychologa (wszystkie wymienione przez Pana objawy, łącznie z problemami skórnymi, mogą być wynikiem np. silnej reakcji stresowej). Życzę szybkiego rozwiązania problemu i zapraszam do kontaktu w razie potrzeby. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, psycholog czy psychoterapeuta nie leczy chorób na tle alergicznym może jednak pomóc w poradzeniu sobie z objawami, tak, aby nie obniżały jakości życia pacjenta
Obawiam się że pytanie jest skierowane nie do mnie, psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie, Szymon Czapliński
Dzień dobry.
To na pewno pytanie do psychologa?
B.Tubielewicz