pytanie implant

7 odpowiedzi
Witam!mam pytanie jaki jest koszt wstawienia 1 implanta plus odbudowa kości i czy jest mozliwoasc nie przyjęcia sie implanta ??
Koszt implantu z odbudową protetyczną (koroną na czapeczce z cerconu - czysta porcelana bez metalu) to koszt 4500 (impl. MIS ) lub 5000 zł (impl. Ankylos) . Odbudowa kości to kwota 1000 zł . Ryzyko niepowodzenia i konieczności powtórzenia zabiegu wynosi 1-2 %

Dzień dobry
Do określenia kosztów leczenia potrzebna jest wstępna diagnostyka. Zapraszam na bezpłatną konsultację na której omówię koszty leczenia oraz o możliwości nieprzyjęcie się implantu.
Obecnie nie wszczepiamy implantów, być możecie przyszłym roku. Jest możliwość nie przyjęcia implantów. Koszty w innych klinikach średnio ok 4-5 tyś za implant. Odbudowa kości oceniana jest zwykle na podstawie zużytej masy kościozastępczej.
Dzień dobry,
Koszt jednego implantu w naszej klinice wg cennika to 3000 zł a odbudowa kości od 1500 zł, prosze jednak mieć na uwadze żę są to zabiegi praktycznie w 100% zależne od danej sytuacji w jamie ustnej pacjenta - dlatego na konkretną wycenę i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości zapraszam na konsultację do gabinetu. Pomimo tego, że imolanty zębowe są bardzo fizjologiczną i trwałą metodą odbudowy zębów w niewielkim procencie przypadków zdarza się odrzucenie wszczepu - ryzyko wystąpienia takiej sytuacji również jest sionie skorelowana z danym pacjentem, jego stanem zdrowia ogólnego, nawykami itp.
W razie dalszych pytań zapraszam do kontaku.

Pozdrawiam,

Katarzyna Makarowska
Dziękuję za pytanie,ale nie mamy w swojej ofercie .Pozdrawiam
Witam, koszt wstawienia jednego implanta plus odbudowa kości oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Ryzyko ocenia się na podstawie wywiadu,badania klinicznego i badań dodatkowych. Pozdrawiam
Witam, na chwile obecną jeszcze nie zajmuję się wstawianiem implantów.
Średnie ceny w Polsce za wstawieni imlantu wraz z wykonaniem korony to 2500-5000 PLN, natomiast odbudowa kości czyli sterowana regeneracja kości to koszt od 1500
do 2800.
Odrzucenie wszczepu zdarza się to bardzo rzadko i zazwyczaj jest wynikiem rozwoju stanu zapalnego, może to być spowodowane przez :
-brak dbałości o higienę jamy ustnej i higienę organizmu, m.in. palenie i nadużywanie alkoholu
-obecność zębów sąsiednich, mających ogniska infekcji (torbiele, ziarniaki itp.);
-nieprzestrzeganie zasad interwencji chirurgicznej – przegrzanie kości w trakcie jej przygotowania, brak odpowiedniej dezynfekcji łoza implantu w przypadku natychmiastowej implantacji po usunięciu, luźne zamknięcie rany po implantacji;
-nadmierne obciążenie implantu. Częstą przyczyną przeciążenia jest niewystarczająca ilość zainstalowanych implantów, lub nieprzestrzeganie wymaganego czasu przed obciążeniem;
-istnienie chorób ogólnych, przeszkadzających osteointegracji;
-urazy,
-niewystarczająca objętość kości;
-nieprzestrzeganie zaleceń lekarz przez pacjenta.