Pytanie do urologa Dzień dobry mam pytanie ponieważ jakiś czas temu udałem się do urologa z powodu t

2 odpowiedzi
Pytanie do urologa Dzień dobry mam pytanie ponieważ jakiś czas temu udałem się do urologa z powodu takiego że mój członek podczas erekcjii jest mocno skrzywiony w dół lekarz stwierdził że jest to powodem zbyt krótkiego wędzidełka i wykonał zabieg dwa tygodnie temu jednak po tym czasie nic sie nie poprawiło dwóch lekarzy wykluczyło chorobę peyroniego i chciałbym zapytać jaki może być inny powód i czy podjął by sie leczenia operacyjnego jakiś urolog w pobliżu Katowic
Dzień dobry.

Wiele zależy od tego w jakim jest Pan wieku. Skrzywienie prącia może być wrodzone i wtedy zauważalne jest już od pirwszych erekcji w wieku dojrzewania. Może być też nabyte, czyli pojawić się w trakcie życia. Najczęstszą przyczyną nabytego skrzywienia prącia, pojawiająca się zwykle po 50 r.ż., rzeczywiście jest choroba Peyroniego, ale w swojej praktyce operowałem już pacjentów, u których rozwinęła się ona w wieku trzydziestukilku lat. Kluczowe, przed wizytą u urologa jest zrobienie zdjęć prącia w stanie erekcji, w trzech projekcjach: od góry, z boku i od przodu. W zależności od przyczyny skrzywienia oraz jego nasilenia zaleca się różne postępowanie dopasowane do konkretnego pacjenta. Jednak kluczowe, z punktu widzenia ewentualnej kwalifikacji do leczenia operacyjnego jest to, czy skrzywenie powoduje dyskomfort/ból pacjentowi lub jego partnere podczas współżycia.

Pozdrawiam serdecznie,
Adrian Czekaj

Choroba Peyroniego to nabyte skrzywienie. Jest też skrzywienie wrodzone, które nie jest choroba Peyroniego ale również można je leczyć. Proszę wykonać zdjęcia prącia w trakcie wzwodu ukazujące skrzywienie-zapraszam na wizytę.