Pytanie do stomatologa/ implantologa. Będę miała wstawiany implant "5" górnej. Konieczne jest prz

2 odpowiedzi
Pytanie do stomatologa/ implantologa.

Będę miała wstawiany implant "5" górnej. Konieczne jest przeprowadzenie podniesienie zatoki (sinus lift) oraz augmentacja kości. W związku z tym faktem, mam dwa pytania 1) Czy Sinus Lift otwarty to niebezpieczny zabieg, obarczony powikłaniami ? 2) Wybrany przeze mnie implantolog rekomenduje rozbudowę kości za pomocą mojego usuniętego zęba (zmielonego,oczyszczonego) i wówczas obciążenie implantu nastąpiłoby już po pół roku gdyż materiał jest zgodny z moim DNA, natomiast drugi implantolog twierdzi że jest to metoda niepewna i sugeruje użycie sztucznego agumentatu, który jest przebadany laboratoryjnie i jest mniejsze ryzyko odrzucenia. Prośba o Państwa opinię. Dodam że ten drugi Pan, nie posiada maszynki do mielenia zębów pod przyszły agumentat i nie wiem czy jego podejście ma charakter marketingowy czy medyczny. Dziękuję.
Dzień Dobry

W rozwiązywaniu problemów zdrowotnych nie ma jednej słusznej właściwej drogi. Czasami do celu jakim jest nowy własny ząb prowadzą różne drogi. Takie rozwiązania zostały Pani przedstawione na 2 niezależnych konsultacjach. Każda procedura chirurgiczna GBR- Sterowanej Regeneracji Kości ma swoje plusy i minusy. Ostatecznie zawsze pacjent podejmuje decyzje- kwestia przekonania i zaufania.
LK

Witam obydwie metody są słuszne i zgodne z zaleceniami medycznymi każda z tych metod posiada wady i zalety, które zostały już najprawdopodobniej przedstawione panu na wizytach konsultacyjnych. Zalecam zanalizowanie samodzielne tych informacji i podjęcie decyzji