Pytanie do ortopedy, chirurga, onkologa lub neurologa - Pieczenie piersi, dołu pachowego i ból kręgosłupa między łopatkami

3 odpowiedzi
Ból pieczenie w lewym dole pachowym, ból barku - lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że nie ma powiększonych węzłów chłonnych - stan po zawianiu w czerwcu 2017 - jestem kierowcą zawodowym. Jest namacalne zgrubienie w pochewce mięśnia (stan zapalny w okolicy dołu pachowego lewego (ruchome)Leczony iniekcyjnie NLPZ - bez poprawy - konsultacja ortopedy - prześwietlenie barku bez istotnych zmian, leczenie NLPZ plus rehabilitacja TENS Stwierdził PHS sin. Jestem po wypadku komunikacyjnym w grudniu 2015 MRI C: C5-C6 drobna pośrodkowo dwuboczna wypuklina, C6 C7 pośrodkowo drobna lewoboczna wypuklina krążka m/k bez ucisku struktur nerwowych, znaczne spłycenie lerdozy kręgosłupa szyjnego. Boli mnie kręgosłup między łopatkami jak jeżdżę boli aż piecze szyja i kręgosłup do łopatek Dolegliwości pieczenie pachy i piersi nie jest mocne ale za to uciążliwe. Uczucie podobne jak po przeciążeniu mięśni lub skurczu. Brak zmian skórnych w obrębie dołu pachowego i lewej piersi. Do tego ciągnie mnie coś za dwa środkowe palce lewej dłoni. Wyczuwalne jest to także po zaciśnięciu palców, Obecnie leczony Roticox 60 średnio - pieczenie czuje bardziej wieczorem za to rano albo bardzo słabo albo nie. Brak osłabienia mięśni. Morfologia prawidłowa - OB 4 CRP 1,4. Co to może być zaczynam się martwić bo objawy przypominają chłoniaka lub guza w obrębie piersi (choć brak guzków i innych dolegliwości). Nie schudłem, nie mam wysięków z piersi, brak zmian skórnych, nie jestem osłabiony, nie mam problemów z jedzeniem, nocnych potów Nadmieniam jestem mężczyzną wiek 37 lat 100kg wagi. W czerwcu dolegliwością było uczucie jakbym coś miał pod lewą pachą - obecnie odczuwam to znacznie mniej. Bardzo proszę o ocenę bo lekarze tu na miejscu faszerują mnie tylko NLPZ - a mam refluks obecnie na L4 z powodu w/w dolegliwości. Acha w zeszłym roku 9 czy 10 raz miesiąc w miesiąc była angina - puściła dopiero po podaniu ISMIGEN - laryngolog stwierdził że mam oba migdały do usunięcia - bo są "brzydkie" - takie zostały po mononukleozie na którą chorowałem z 15 lat temu
To przypadek dla neurologa i/lub neurochirurga. Na razie powinien pan sobie zrobić przerwę w pracy na intensywną fizykoterapię. Nie wiem na jakiej podstawie podejrzewa Pan u siebie chłoniaka jeśli ma Pan prawidłowe wyniki badań obrazowych (MRI - brak guzów, powiększonych węzłów chłonnych), OB i morfologię?

Dzien dobry,

Poetycki opis choroby, jedynie długa rozmowa-wizyta pozwoli być może na rozwiązanie problemu ,Nie jestem pewien co Panu dolega,
Dr Szczęśniak
Trudno odpowiedzeń bez badania pacjenta. Wydaje się jednak że pańskie dolegliwości najprawdopodobniej związane są ze zmianami w zakresie kręgosłupa. Promieniowanie bólu do piersi, pachy jest dość powszechne w tym przypadku. W żadnym razie same w/w objawy nie przypominają chłoniaka ani guza piersi, proszę jednak pamiętać, że bez badania chorego nie da się postawić diagnozy. Wskazana byłaby w pierwszej kolejności konsultacja ortopedy, następnie neurologa. Pozdrawiam.