Pytanie do chirurga 1 czerwca 2020 miałem operacje przepukliny pachwinowej prostej z użyciem siatki.

1 odpowiedzi
Pytanie do chirurga 1 czerwca 2020 miałem operacje przepukliny pachwinowej prostej z użyciem siatki. Ból w pachwinie do uda i pieczenie do jąder doskwierał raz mocno a czasem miałem spokój. 3 tygodnie temu byłem badany palpacyjne przez chirurga jak również USG lekarz stwierdził jedynie mały krwiaczek który się z czasem wchłonie samoistnie. Od 1 września wróciłem do pracy a że pracuje fizycznie dość ciężko odczuwam bol i pieczenie. Pytanie jak długo mogę odczuwać taki ból bo w końcu trzy miesiące minęły siatka się wrosla a jednak ból jeszcze doskwiera plus dyskomfort psychiczny typu możliwość nawrotu przepukliny. Z góry dziękuję za odpowiedzi
W okolicy kanału pachwinowego przebiegają dwa niewielkie nerwy. Zdarza się, że ostre zakończenia siatki drażnią jeden z nich lub przez przypadek nerw został wzięty w szew podczas mocowania siatki (można go przeoczyć, jest przykryty siatką). Pojawiają się wtedy dolegliwości bólowe podobne do opisywanych przez Pana. Najczęściej pomaga kilkukrotne ostrzyknięcie nerwu środkiem znieczulającym w warunkach ambulatoryjnych. W razie utrzymywania się przewlekłych dolegliwości i braku poprawy po ostrzyknięciu, pozostaje ponowne otwarcie rany i uwolnienie lub w ostateczności przecięcie nerwu. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem operującym Pana. Pozdrawiam