Pykanie w uszach
6
odpowiedzi
Witam! Mam 30l. i mam bardzo uciążliwy problem z trzaskami (pykaniem) w obu uszach, trwa to kilka miesięcy. Oprócz tego parę razy miałem zawroty głowy po wstaniu ze spania i czasami przed snem słyszę tętno w uszach. Robiłem badanie słuchu i jest OK. Dlatego mam pytanie co może mi dolegać i do jakiego lekarza najlepiej się udać. Dziękuję za odpowiedz
Mierzyć cisnienie tetnicze kila razy dziennnie oraz w trakcie zawrotów . Wykonać badanie tympanometryczne słuchu oraz udac się do laryngologa oraz neurologa oraz swojego lekarza POZ
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W przypadku trzasków w uszach i zawrotów głowy najlepiej skonsultować się z audiologiem. Samo badanie słuchu nie wystarczy. Mogą być konieczne specjalistyczne badania audiologiczne jak również diagnostyka obrazowa typu TK i MR. Pozdrawiam.
Koniecznie trzeba udać się do audiologa.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Witam
Można spróbować w Poradni Audiologicznej lub Poradni Szumów Usznych
Być może pomocne byłyby inhalacje AMSA (wykonuję je w swoim gabinecie - nr tel kontaktowego na stronie snitek.pl pod którym mozna uzyskać więcej szczegółowych informacji)
Pozdr
Stanisław Nitek
Można spróbować w Poradni Audiologicznej lub Poradni Szumów Usznych
Być może pomocne byłyby inhalacje AMSA (wykonuję je w swoim gabinecie - nr tel kontaktowego na stronie snitek.pl pod którym mozna uzyskać więcej szczegółowych informacji)
Pozdr
Stanisław Nitek
Witam!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody TRT, metody neuromodulacji w zależności od etiologii!
Warto rozważyć również zespół tzw. ziejącej trąbki słuchowej:
W zasadzie brak jest obiektywnego badania pozwalającego w 100% potwierdzić powyższy zespół. Obecnie w diagnostyce wykorzystujemy:
1. Obserwację w mikrootoskopii ewentualnych ruchów błony bębenkowej podczas faz oddychania
2. Endoskopię nosogardła
3. Badanie audiometrii impedancyjnej
4, Obrazowanie struktur trąbki słuchowej w badanie HRCT w pozycji leżącej.
Dopiero całość obrazu klinicznego oraz wyniki badań dodatkowych pozwalają rozpoznać zespół ziejącej trąbki słuchowej.
Proszę zapoznać się również z informacjami zawartymi w linku:
szeptemnaucho.blox.pl/2016/01/zespol-ziejacej-trabki-sluchowej-czyli-Polaku.html
W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszej diagnostyki proszę o kontakt.
Zapraszam -
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
laryngolog-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody TRT, metody neuromodulacji w zależności od etiologii!
Warto rozważyć również zespół tzw. ziejącej trąbki słuchowej:
W zasadzie brak jest obiektywnego badania pozwalającego w 100% potwierdzić powyższy zespół. Obecnie w diagnostyce wykorzystujemy:
1. Obserwację w mikrootoskopii ewentualnych ruchów błony bębenkowej podczas faz oddychania
2. Endoskopię nosogardła
3. Badanie audiometrii impedancyjnej
4, Obrazowanie struktur trąbki słuchowej w badanie HRCT w pozycji leżącej.
Dopiero całość obrazu klinicznego oraz wyniki badań dodatkowych pozwalają rozpoznać zespół ziejącej trąbki słuchowej.
Proszę zapoznać się również z informacjami zawartymi w linku:
szeptemnaucho.blox.pl/2016/01/zespol-ziejacej-trabki-sluchowej-czyli-Polaku.html
W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszej diagnostyki proszę o kontakt.
Zapraszam -
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
laryngolog-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam!
Do laryngologa. Przed wizytą proszę wykonać jeszcze tympanometrię.
Podobne pytania
- od dziecka mialam dosyc duzego pieprza w okolicy pachwiny , pieprz ten wzraz z wiekiem sie powiekszal nie jest to zwykly pieprz ale skladajacy sie tak jakby z malych brodawek , ostatnio zauwazylam ze od jakiegos czasu zaczely strasznie wychodzic mi mlutkie pieprze na calym ciele zaniepokoilo…
- Witam. Mam pytanie, czy osoby dorosłe mogą używać kosmetyków dziecięcych np. szamponu bambino i czy taki szampon dał by radę domyć włosy osobie dorosłej ? Jakie szampony polecacie dla dorosłego alergika, bez parabenów, bez sls, hipoalergiczne, naturalne
- Witam, Czy wizyta adaptacyjna jest darmowa zgodnie z cennikiem? Chcę wybrać się z córką na pierwszą wizytę. Jak takie spotkanie przebiega ?
- Witam od ponad roku na skórze twarzy i pod pachami pojawiają mi się czerwone plamy potem się łuszczą, czasami pojawiają się w tych samych miejscach, najczęściej zaczerwienienia mam na powiekach, pod powiekami okolice brody, kąciki ust, na granicy włosów z przodu i tyłu oraz na szyj. Plamy są…
- czy płyn w worku osierdziowym w TK o gr. warstwy do 9.5 mm. jest powodem do dalszych badań ? jeśli tak to jakich ?
- Panie Doktorze, nasza młodsza córeczka urodziła się z naczyniakem płaskim umiejscowionym na części policzka i powieki. Powiedziano nam, że poza obserwacją nic z tym nie możemy zrobić i właściwie od urodzenia jego stan jest jedynie w ten sposób kontrolowany. Czy rzeczywiście tak jest, czy obecnie…
- Witam chciał bym sie poradzic w sprawie mojej mamy , od jakiegos czasu mama ma depresje leki leży w łóżku praktycznie 3/4 dnia nieraz . Aktualnie leczy sie od kilku miesiecy u psychiatry ale z tego co widze poprawy niema , bierze leki rano Servenon 10 mg i połowke 5mg czyli 2,5 mg Cloranexen…
- Dzień dobry , mam dwoje dzieci synek 3,5 roku i córeczka 1,5 roku oboje chodzą do żłoba ostatnio Panie skarżą się ,że synek bije inne dzieci oraz panie opiekunki po twarzy .(myślę ,że robi to gdy jest cos mu zabronione lub kolega mu coś zabierze nie całkowicie bez przyczyny )Córeczka również…
- Pani Doktor. Mam cere naczynkowa i aktualnie pozamykane laserem te naczynka wokol nosa i na brodzie. Jakie kremy powinnam uzywac do twarzy, jesli mam cere mieszana (z okolica tzw T zone tlusta a na policzkach sucha). Wyjezdzam za miesiac do Panamy i chcialabym zabezpieczyc sie rownczesnie przed…
- Witam bardzo serdecznie!Mam syna 16letniego,ma problem emocjonalny zaburzenia snu,zamknał sie w sobie,niechce chodzic do szkoły chociaż nie ma tam problemów,brak kolegów ogólnie ma bardzo zanizoną samo ocene chciałabym umówc sie z panem na konsultacje oraz aby pomógł pan mojemu synowi pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.