Psychoterapia - studentka psychologi z trudnym dzieciństwem

3 odpowiedzi
Witam jestem studentką psychologii. Moja opiekunka praktyk (psycholog) poinformowała mnie, że powinnam przejść psychoterapię. Miałam trudne dzieciństwo. Gdzie u Pani mogę przejść taką psychoterapię na NFZ?
Witam, pytanie zasadnicze w jakim celu ma Pani przejść taką psychoterapię? Czy coś ona u Pani zdiagnozowała - jakieś problemy natury psychicznej czy ma to być psychoterapia szkoleniowa jako tzw. doświadczenie własne (self). Jeśli ma to być doświadczenie własne (self) to nie powinno ono być prowadzone na NFZ. Jeśli natomiast ma Pani przejść psychoterapię jako pacjentka to na stronie każdego NFZ znajdzie Pani listę placówek, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Dzień dobry,

w Ośrodku Altea prowadzimy tylko psychoterapię prywatnie - nie współpracujemy z NFZ. Mogę Pani polecić z PZP na ul. Śniadeckich np.: mgr Ziobrowską lub mgr Bąk lub PZP "Katharsis" na Ratajach, ale w poradniach NFZ-owskich okres czekania terapię waha się od kilku miesięcy do nawet roku.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski
ogólnie problem jest z terapiami na NFZ :( z doświadczenia moich pacjentów zazwyczaj wygląda to tak , że czekają na terapie miesiąc , dwa... a później spotkania są raz w miesiącu po 20 min.... to zdecydowanie niewystarczająco ... niestety ale chyba najlepiej udać się prywatnie niestety jest to spory koszt, szczególnie dla studentów... od 100 do 200zł co tydzień ... no ale może są jakieś "dobre" poradnie na NFZ :) Powodzenia