Dzien dobry:-) Dopadla mnie rwa kulszowa. Na poczatku bolala dolna czesc plecow. Obecnie czuje bol promieniujacy w dol nogi i czasem tez pojawia sie po drugiej stronie wzdluz posladka az po piety. Jestem aktywna osoba, czesto sie ruszam, zaczelam tez proste cwiczeia z jogi, ale w tym momencie mam problem nawet z chodzeniem. Zastanawiam sie nad przyczyna i przychodzi mi do glowy pewien wypadek kiedy to probowalam zrobic szpagat pionowy i niespodziewanie noga 'uciekla' mi wprzod, przy czym uslyszalam w biodrze glosne gruchniecie. Czy moja przypadlosc moze byc skutkiem tego wydarzenia? Zaznaczam, ze to bylo kilka dobrych lat temu i do tej pory nie odczuwalam szczegolnych dolegliwosci.
dr Adam Paluszak
dr Adam Paluszak
Fizjoterapeuta
Wrocław
Jeśli dolegliwości pojawiły się po latach od incydentu ze szpagatem, to czynnikiem wywołującym obecne objawy musiało być coś innego. Objawy, które Pani opisuje wskazują na podrażnienie nerwu, a ponieważ są po obu stronach, to możliwe że ma to związek z krążkiem międzykręgowym. Potwierdzi to dobrze test kompresji lub testy napięciowe nerwu kulszowego. Testy i techniki lecznicze, które prawdopodobnie będą potrzebne są proste i skuteczne.

Szanowna Pani,
Jeśli w wyniku opisanego incydentu sprzed kilku lat nie nabawila się Pani żadnych dolegliwości bólowych to nie sądzę aby to było źródłem problemu. Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

 Aleksander Temborowski
Aleksander Temborowski
Fizjoterapeuta
Pruszków
Nie sądzę że to z powodu strzału w stawie biodrowym podczas robienia szpagatu. Myślę że pszczyna tkwi w trwałym przeciążeniu mięśni przykregosłupowych i zapewne zmiany w ustawieniu kręgów i ich mobilności.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.