Przyczyny rwy kulszowej

Dzien dobry:-) Dopadla mnie rwa kulszowa. Na poczatku bolala dolna czesc plecow. Obecnie czuje bol promieniujacy w dol nogi i czasem tez pojawia sie po drugiej stronie wzdluz posladka az po piety. Jestem aktywna osoba, czesto sie ruszam, zaczelam tez proste cwiczeia z jogi, ale w tym momencie mam problem nawet z chodzeniem. Zastanawiam sie nad przyczyna i przychodzi mi do glowy pewien wypadek kiedy to probowalam zrobic szpagat pionowy i niespodziewanie noga 'uciekla' mi wprzod, przy czym uslyszalam w biodrze glosne gruchniecie. Czy moja przypadlosc moze byc skutkiem tego wydarzenia? Zaznaczam, ze to bylo kilka dobrych lat temu i do tej pory nie odczuwalam szczegolnych dolegliwosci.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Adam Paluszak

Jeśli dolegliwości pojawiły się po latach od incydentu ze szpagatem, to czynnikiem wywołującym obecne objawy musiało być coś innego. Objawy, które Pani opisuje wskazują na podrażnienie nerwu, a ponieważ są po obu stronach, to możliwe że ma to związek z krążkiem międzykręgowym. Potwierdzi to dobrze test kompresji lub testy napięciowe nerwu kulszowego. Testy i techniki lecznicze, które prawdopodobnie będą potrzebne są proste i skuteczne.

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Dominik Zakrzewski

Szanowna Pani,
Jeśli w wyniku opisanego incydentu sprzed kilku lat nie nabawila się Pani żadnych dolegliwości bólowych to nie sądzę aby to było źródłem problemu. Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Nie sądzę że to z powodu strzału w stawie biodrowym podczas robienia szpagatu. Myślę że pszczyna tkwi w trwałym przeciążeniu mięśni przykregosłupowych i zapewne zmiany w ustawieniu kręgów i ich mobilności.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Twoje pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

* Internet nie może być substytutem profesjonalnej opieki medycznej.

Dodaj pytanie

Już prawie gotowe! Wypełnij jeszcze pozostałe dane. Dzięki nim będziemy w stanie precyzyjnie rozwiązać Twój problem.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji będziemy mogli przesłać pytanie w pierwszej kolejności do najlepszych specjalistów z Twojej okolicy