Przyczyna przewlekłych bóli podbrzusza i prawego boku

3 odpowiedzi
Od dwóch miesięcy cierpię na bóle w podbrzuszu, któremu towarzyszy uczucie pulsowania i ucisku i częstsza konieczność oddawania moczu. KOnsultacje internistyczne, ginekologiczne, urologiczne, neurologiczne, reumatologiczne oraz badania krwi, usg, rezonans miednicy i jamy brzusznej nie przyniosły diagnozy (wszystko w normie, jedynie CRP ok. 8). Tak samo jak leczenie kilkoma antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi oraz rozkurczowymi nie przyniosły poprawy. Poza tym odczuwam jeszcze ból w prawym boku, który pojawił się ok 10 miesięcy temu po ataku kolki nerkowej i nie ustępuje do dziś jedynie zmienia się jego intensywność. Na oba bóle nie pomagają leki przeciwbólowe. Co to może być? Gdzie powinnam się udać w poszukiwaniu pomocy?
trudno na podstawie tego opisu o diagnozę... ważne jest badanie przedmiotowe... może posiew moczu... może to zespół jelita drażliwego? może przerost flory bakteryjnej jelit... może zrosty po wcześniejszych operacjach? piasek? kamienie?

Jeżeli tylu lekarzy i tyle badań nie dało jednoznacznej odpowiedzi to wątpię czy ja w konsultacji internetowej wymyślę nowego. Jeżeli nie ma uchwytnych przyczyn tych dolegliwości może należało by szukać w innym miejscu. W medycynie istnieje pojęcie psychosomatyzacji tzn. objawiania sie zaburzeń psychicznych w postaci dolegliwości o charakterze somatycznym czyli związanym z narządami i układami w naszym ciele. Czasami przewlekły stres, początkowe stadia depresji, nerwicy czy innych chorób psychicznych objawiają sie zaburzeniami ze strony układu pokarmowego,czasami moczowego lub innych. Warto zasięgnąć porady psychiatry bo leki psychiatryczne mogą czasami o ile nie w pełni wyeliminować dolegliwości to w zdecydowany sposób zmniejszyć ich natężenie.

Pozdrawiam
rozpoznanie jest ustalone.... kolka nerkowa... CRP stosunkowo niskie ,rezonans i tk wyklucza
poważniejsze niespodzianki tego obszaru ,Drobny kamień np. w zwężeniu anatomicznym moczowodu nie musi być być widoczny nawet w tk ,poza tym miejsce bólu często nie koreluje z miejscem patolgii...
dorobić -boreliozę,kwas moczowy,PTH poziom D3,Ca ++,P-4