Przodopochylenie miednicy, hiperlordoza. Co z tym zrobić?

1 odpowiedzi
Witam,
Czy w wieku 22lat jest możliwość poradzenia czegoś na przodopochylenie miednicy, przez którą mam zwiększoną lordozę? Przyjrzałem się problemowi i wygląda na to, że jest to spowodowane przez przykurcz mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Mając kolana lekko ugięte w kolanach, miednica jest w mniej więcej poprawnej pozycji, lecz prostując je, pod sam koniec ruchu gdy nogi się prostują miednica nagle pochyla się znacznie ku przodowi, a lordoza znacznie się powiększa wypychając brzuch do przodu. W takiej pozycji, spinając pośladki i wypychając miednicę do przodu udaje mi się mniej więcej utrzymać poprawną postawę, niestety jest to spory wysiłek i tak spięty chodzić już nie mogę. Już wcześniej zauważyłem problem z brakiem dostatecznego rozciągnięcia w tym miejscu przez co np. na siłowni leżąc płasko na ławce nie mogę w pełni położyć stóp na ziemi, a jeżeli próbuję to wyginam się w łuk w odcinku lędźwiowym. Jest jakaś skuteczna metoda leczenia tego schorzenia? Wiele czytałem o ponoć skutecznej terapii igłami (ruszenie skostniałych powięzi (?)) - ponoć skuteczna w tym przypadku.
Witam. Oczywiście problem może dotyczyć tego mięśnia jak i innych jak np cxworoglowy uda m poprzeczny brzucha może byc niedostatecznie mocny aby stabilizować odc L. Wszystko kwestia badania u Terapeuty. Igłami mozna operować ale raczej nie kłuje sie biodrowo lędźwiowego na wysokości brzucha bo to zbyt głęboki mięsień. Mozna pracować ma nim
Inaczej. Polecam wizytę u specjalisty który Pana zbada i postawi diagnozę. Pozdrawiam.