Przez rok brałam Encorton z powodu podostrego zapalenia tarczycy. Niestety gdy jestem już na niskiej
Przez rok brałam Encorton z powodu podostrego zapalenia tarczycy. Niestety gdy jestem już na niskiej dawce choroba cały czas nawraca, dlatego postanowiłam spróbować brać ibuprom zamiast sterydów. Obecnie mam mocny ból i gorączkuję. Chciałabym się dowiedzieć jak długo ból i gorączka przy tej chorobie zwykle się utrzymuje?
1 odpowiedź
Szanowna Pani, Wymaga Pani natychmiastowej konsultacji lekarskiej, najlepiej z Lekarzem, który dotychczas Panią diagnozował. Decyzja o odstawieniu glikokortykosteroiďów powinna być zawsze skonsultowana z Lekarzem, absolutnie nie wolno podejmować jej samodzielnie. NLPZ nie jest odpowiednikiem GKS. Co więcej,, nagłe odstawienie GKS może powodować wystąpienie objawów niedoczynności kory nadnerczy, a więc m.in. gorączki. Z wyrazami szacunku, Dr n med. Natalia Zawada-Kornalewicz
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

