Przewlekły, uciążliwy ból głowy(parzenie,pieczenie)

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mój problem polega na przewlekłym i bardzo uciążliwym bólu głowy. Nie jest to taki zwykły chwilowy ból tylko mnie tak jakby parzy i piecze w głowie cały czas. Jest to bardzo męczące i sprawia, że na niczym nie mogę się skupić, koncentracja i pamięć tez jest bardzo słaba. Wszystko zaczęło się w 3 trymestrze ciąży kiedy pojawił się problem z moim ciśnieniem. Lekarz przepisał mi Dopegyt po którym mój sen stawał się coraz płytszy, w nocy zaczęłam się wybudzać coraz cześciej a o ponownym zaśnięciu nie było mowy. W dzień też nie mogłam spać były tylko chwilowe bardzo krótkie drzemki, które nie pozwalały mi odpocząć i nabrać sił na resztę dnia. Wszystko to doprowadziło do epizodu depresji ciężkiej. Jestem po hospitalizacji, w szpitalu miałam robione TK głowy oraz EEG. W obu badaniach nic nie wyszło, w głowie nic nie ma mój mózg pracuje prawidłowo, ale nadal mam to bardzo dziwne uczucie pieczenia i ból jest nie do zniesienia. Lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny mojego cierpienia. Naprawdę już nie wiem co robić i gdzie się udać żeby w końcu żyć normalnie. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc bo już nie daję sobie z tym rady. Oddałabym wszystko żeby znaleźć lekarza który wyprowadzi mnie z tego stanu i sprawi, że będę mogła zacząć nowe życie bez tego strasznego uczucia w mojej głowie. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.
Musialabym Panią osobiscie zbadac oraz zobaczyć jakie Pani miala leczenie farmakologiczne. Na depresję z bólami głowy, ciała dobrze działa duloksetyna.

Z Pani opisu wynika, że problemy zaczęły się z momentem terapii Dopegyt który może powodować objawy uboczne jak osłabienie oraz ból głowy. Później pojawiła się ciężka depresja stąd powinna być Pani pod ścisłą kontrolą psychiatryczną do nadal. Niestety w liście nie pisze jakie leki na depresję Pani przyjmowała. U kobiet które nie są w ciąży oraz nie karmią piersią zaleciłbym wykonanie badania stężenia Prolaktyny, a jeśli pojawią się odstępstwa od normy proszę skonsultować to z lekarzem. Czy epizod depresji ma Pani za sobą czy dalej się z nim zmaga? Poza tym lęk może przybierać formę somatyzacji czyli dawać niespecyficzne bolesności ewentualnie napięciowe bóle głowy. Proszę z kompletem dokumentacji również szukać dalszej pomocy psychiatrycznej. Wsparcie lekowe może okazać się w tych trudnych dla Pani chwilach niezbędne.