Przewlekłe problemy

3 odpowiedzi
Witam. Mam 32 lata. I od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem, który jest dość złożony i nie wiem od czego zacząć. Mój lekarz internista nic nie wskórał przez parę lat..Mam problemy ze strony układu pokarmowego. Biegunki naprzemian z zaparciami. Z badań miałem usg jamy brzusznej, badania krwi, Nic konkretnego nie wychodziło. Zrobiłem sam badanie na nietolerancje glutenu(umiarkowana nietolerancja), i odstawiłem gluten (w miarę możliwości) Jeśli chodzi o biegunki to ustały, w teście po zjedzeniu glutenu w większej ilości odczuwałem podobne problemy. Jednak ciągle mam po lewej, górnej stronie od pępka miejsce, które po mocniejszym przyciśnięciu/ rozciąganiu się piecze/ wyzwala tępy ból (w sumie chyba podobne miejsce, które boli mnie kiedy mam zaparcia). Dochodzą do tego: ciągłe zmęczenie, brak energii. kręci mi się w głowię przy wstawaniu, nie mogę przybrać na wadzę mimo tego, że mam spory apetyt (ważę 72kg przy 187cm), nie mam dużo siły (pracuje fizycznie, a domyślame się, że siła powinna się zwiększać wraz z doświadczeniem w pracy). cały czas zatkany nos. Ostatnie 2 miesiące zaczęły mi strzelać/boleć stawy kolanowe/ramienne - Przy każdym kroku przeskakuje coś w kolanach. Nie wiem jak to wszystko złożyć do kupy. Ale odczuwam to tak jakby moje ciało nie wchłaniało wartości odżywczych jak powinno. Zastanawiam się czy może jednak to być związane z jakąś większą ilością alergii? Jak byłem mały moja mama mnie woziła po alergologach. Mam mocne uczulenie na koty - reakcje skórne itd. Ale nie wiem czy na coś jeszcze nie jestem uczulony, może jakiś przewlekły stan, a ja o nim nie wiem bo się przyzwyczaiłem. Czy może w tym kierunku powinienem próbować szukać rozwiązań? Pozdrawiam
Strzelanie w stawach nie ma większego znaczenia patologicznego ( chorobowego). Zwykle jest to ocieranie powięzi mięśnia o powięź mięśnia sąsiedniego albo ścięgna o ścięgno i tego się nie leczy. Jestem reumatologiem i nie potrafię kompetentnie poradzić w sprawie dolegliwości brzusznych. Proponuję zgłosić do gastrologa.
z wyrazami szacunku Czesław Drozd

Problem na pewno złożony i wymaga diagnostyki internistycznej w tym alergologicznej
Witam. Zacząłbym od diagnostyki endoskopowej przewodu pokarmowego.