Przewlekła choroba

3 odpowiedzi
Witam od 4 lat zmagam się z chorobą która nie daje mi żyć ! byłem już u 6 gastrologów stosowałem różnego rodzaju diety(wykluczającą gluten, FODMAP) brałem sterydy i około 50 różnych leków, przeszedłem 2 gastroskopie i 2 kolanoskopie nie jedno krotne badania USG jamy brzusznej , leżałem też w szpitalu i przeszedłem szereg dodatkowych badan ale niestety nic mi nie pomaga przez co cierpi też moja kondycja psychiczna .
- codzienne wzdęcia
-straszna ilość gazów
- ból całego brzucha
- Biegunki i zaparcia ( na przemian w przeważaniu zaparcia )
- objawy nasilające się podczas wysiłku fizycznego
-uczucie ciągłego nadęcia
Leczono mnie już na
-Limfocytowe mikroskopowe zapalenie jelita grubego ( Potwierdzony wycinkiem z jelita)
-jelito wrażliwe
-zapalenie jelit ( kalprotektyna przekroczona w jednym wyniku nawet 600)
- Refluks żołądkowo-przełykowy ( potwierdzone na gastroskopii )
-Zapalenie żołądka
Objawy ustępują gdy nie jem i przez 30 min po jedzeniu
Proszę a wręcz błagam o pomoc ponieważ jestem bezradny, Nie mogę normalnie grać w piłkę nożną co kocham od dziecka i nie mogę też spędzać normalnie czasu z moją dziewczyną przez co popadłem w depresje.
Jeżeli czegoś nie dopisałem a jakaś informacja okazała by się pomocna to proszę pytać
Obecnie biorę sam Metronidazol który częściowo mi pomaga i jestem na diecie FODMAP
Jest to na pewno złożona kwestia i wymaga leczenia gastrologicznego. Czy było wykluczone SIBO (przerost bakteryjny w jelicie)? Czy np. był brany Xifaxan? wykluczona choroba trzewna?

Na wstępie -Metronidazol nie może być stosowany przewlekle - może powodować zaburzenia neurologiczne. Objawy, które Pan opisuje mogą dotyczyć wiele chorób, nie dziwi fakt, że na cześć z nich byłą próba leczenia. Niestety, nawet bogaty opis (jw) mało przybliża mi problem - brak informacji chociażby o nietolerancji laktozy/fruktozy (badaniach, nie próbie leczenia), kiedy kalprotektyna była podwyższona - Jakie były wtedy objawy).Nie znam wyników histopatologicznych. Nie wiem jakie antybiotyki były już wykorzystane, jak wyglądała próba leczenia IBS (farmakologiczna). Nie wiem też w której fazie diety fodmap obecnie Pan się znajduje. Badanie przedmiotowe i dokładny wywiad, który sam zbiorę - bez tego to można tylko strzelać na ślepo nazwami chorób.
Dzień dobry. Przeszedł już Pan wiele badań i ma z pewnością bogatą dokumentację z leczenia. Myślę, że solidna analiza dokumentacji, wywiad, badanie i może inne badania celowane pozwolą rozwiązać Pana problem. Tu raczej leczenie " na odległość" nie zda egzaminu.