Przeszłam gastoskopie,kolanoskopie,badanie komputerowe narządów wewnętrznych z kontrastem i nic nie wyszło poza tym że nadal mam biegunki ,bóle żołądka,bóle brzucha,refluks tzn.ból gardła.Co mam dalej robić bo już nie daje rady nie wiem co mam jeść bo po wszystkim co zjem to mnie boli żołądek i brzuch,schudłam od 3 mies.4 kg.Proszę o poradę,co mam dalej robić i do jakiego lekarza się udać?
Proszę zrobić testy na nietolerancje pokarmowe. Na mojej stronie szczegółowy opis. Wyeliminowanie z diety produktów spożywczych, które powodują dolegliwości gastryczne pomoże przywrócić sprawne funkcjonowanie jelit.

mgr Amadeusz Gajecki
mgr Amadeusz Gajecki
Fizjoterapeuta
Kędzierzyn-Koźle
Przyczyn Pani zaburzeń może być wiele. Niezbyt obiecujący początek, ale prawdziwy. Osobiście zajmuję się terapią manualną. Z tego co Pani pisze, Pani problemy nazywane są ogólnie zaburzeniami funkcjonalnymi. Prosto tłumacząc, nie ma Pani zmian w strukturach, natomiast zaburzona jest ich funkcja. Moim zadaniem(u takich pacjentów) jest odnalezienie zaburzenia - czyli co może powodować dolegliwości np. pogorszenie ruchomości przełyku, albo zaburzenia pracy przepony - co może przenosić się na nieprawidłową pracę żołądka/jelit, albo... bardzo wiele możliwości i relacji przyczynowo-skutkowych.

W takich sprawach można szukać pomocy u osteopatów, bądź fizjoterapeutów zajmujących się terapią wisceralną.

Obojętnie co jest przyczyną zaburzeń funkcjonalnych, terapia przywracająca funkcje powinna przynieść efekt. Natomiast jeżeli pierwotna przyczyna jest spowodowana nietolerancją pokarmową - efekt będzie krótkotrwały i nie rozwiąże problemu. Kiedy pierwotna przyczyna będzie psychosomatyczna, jeżeli nie 'opanuje się' stresora, dolegliwości również będą powracać. Dlatego najważniejsze jest odnalezienie Pani przyczyny i działanie w wybranym kierunku.

Chciałbym nadmienić, że cały powyższy tekst jest hipotetyczny, naświetlający drogę i możliwości w zaburzeniach funkcjonalnych, niekoniecznie musi odnosić się do Pani. "Pamiętaj, że ta usługa nie zastąpi konsultacji na żywo ani nie jest miejscem do udzielania drugiej opinii."

Życzę zdrowia i pozdrawiam,
Amadeusz Gajecki

mgr Marzena Kramarz
mgr Marzena Kramarz
Dietetyk
Szczytna
Witam serdecznie, uważam, że diegnostyka powinna pójść w kerunku nietolerancji pokarmowej czyli wizyta u alergologa. Pozdrawiam Marzena Kramarz Poradnia Dietetyczna i Cykliczna również online

Witam serdecznie,
opisana sytuacja może sugerować także zespół jelita drażliwego. Wskazana jest wizyta u dietetyka.
Życzę zdrowia, Żaneta Wojtalewicz

Specjaliści w zakresie leczenia: zespół jelita drażliwego

Maria Janiak

Maria Janiak

Gastrolog, Internista

Gdańsk

Karolina Fujarska (Bogdziewicz)

Karolina Fujarska (Bogdziewicz)

Dietetyk

Czaplinek

Krzysztof Dębrowski

Krzysztof Dębrowski

Internista, Gastrolog, Lekarz medycyny pracy

Szczecin

Andrzej Radzikowski

Andrzej Radzikowski

Gastrolog, Pediatra

Warszawa

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Wojciech Pawłowski

Wojciech Pawłowski

Lekarz rodzinny

Konstancin-Jeziorna

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 13 pytań dotyczących usługi: zespół jelita drażliwego

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.