Przeswitujace wlokno szklane

13 odpowiedzi
Dzień dobry. Ostatnio mialam robione reendo, wybielanie, a nastepnie odbudowe z wkladem z wlokna szklanego. Problem polega na tym, ze kiedy mialam zalozone tymczasowe wypelnienie to moje zeby wygladaly lepiej niz po odbudowie (jesli mozna tak to nazwac). Lekarz wlozyl przezroczyste wlokno szklane do kazdej z jedynek i teraz tam gdzie wczesniej bylo wypelnienie przeswituje wlokno, tzn. widac ciemniejsze plamy. Czy to normalne, czy moze popelnil blad i nie uzyl materialu do wypelnienia przed wlozeniem wlokna? Co w takiej sytuacji mozna zrobic? Mozna to jakos naprawic? Moje dwie jedynki sa naturalnej długości i ksztaltu. Prosze o pomoc, bo jestem zalamana.
Witam serdecznie. Bardzo trudno jest mi się wypowiedzieć w takiej sytuacji gdyż nie widzę zębów i mogę tylko zgadywać. Te ciemne plamy o których Pani pisze nie powstały z powodu zacementowania wkładów gdyż jak sama Pani zauważyła są one przezroczyste. Pisze Pani o wybielaniu, rozumiem że było to wybielanie wewnętrzne po leczeniu kanałowym. To też nie powoduje powstania ciemnych plam. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to ewentualnie problem z doborem koloru wypełnienia. Jednak to tylko moje domysły gdyż tak jak napisałam wcześniej nie widziałam jak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie i sugeruję porozmawiać z lekarzem i powiedzieć o swoich wątpliwościach, jestem pewna ,że będzie starał się Pani pomóc. Pozdrawiam Kamila Haus

Lekarz użył takiego włókna o wspomnianym kolorze widocznie nic nie mówił jaki bedzie kolor finalny ,ale wszystko można z włóknem zmienić prosze z nim to ustalić
Pozdrawiamy zespół rojekdental.pl
Dzień dobry! Na pewno można poprawić estetykę odbudowy, ale metodę dobrać mogę dopiero kiedy zobaczę stan obecny i ustalę przyczynę. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia uważam, że po leczeniu kanałowym zawsze najlepszym rozwiązaniem jest korona lub licówka ( zęby po leczeniu kanałowym mają tendencję do ciemnienia), to rozwiązałoby problemy z estetyką raz na zawsze.
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie wiem na czym polega problem,wkład z włókna jest biały,nie wiem co spowodowało przebarwienie zębów?pozdrawiam
Witam Panią!
W takich przypadkach należy udać się do autora pracy z zapytaniem, dlaczego tak się stało i śmiało proszę określić, że prosi Pani o korektę, tak aby była Pani zadowolona z efektu estetycznego. Myślę, że doktor, który Panią leczył bez problemu zadowoli Pani oczekiwania estetyczne.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam. Można częściowo usunąć owe włókno i w prześwitujących miejscach odbudować zęba kompozytem. Pozdrawiam
Dzien dobry, leczenie i odbudowa zębów są bardzo indywidualne. Ważną rzeczą przy odbudownie i leczeniu próchnicy jest zastosowany materiał do odbudowy. Ja w wypełnieniach stosuję najwyższej jakości materiał do odbudowy i efekty są naprawdę zadawalejące. Prosze o przesłanie zdjec zębów na mail info@imedi.pl to będę mogło powiedzieć więcej o plombach i ew możliwościach poprawy. Zapraszam do kliniki imedi na Mokotowie w Warszawie.
Trudno mi jest odnieść się do Pani problemu nie widząc zębów . Być może materiał użyty do wypełnienia był zbyt przezierny . Sugeruje udać się po poradę do lekarza wykonującego prace .
Wrócić do lekarza ktory wykonal odbudowe on najlepiej oceni wcz ym problem
Witam.
Naprawdę polecam się zgłośic do lekarza prowadzącego. Włókno szklane na jedynkach można widzieć że strony podniebiennej, może ciemniejsze plamy do zestawione cienkie szkliwo. Bardzo ciężko coś przypuszczać.
Na konsultację zapraszam do centrum Eurodent, Gdańsk.
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
Witam.
Wzmocnienie siekaczy wkładami z włókna szklanego po leczeniu kanałowym, zwłaszcza powtórnym to zdecydowanie właściwy zabieg. Samo włókno szklane raczej nie jest widoczne przez koronę zęba. Podejrzewam, ze na czas wybielania od strony podniebiennej założono chemoutwardzalnych materiał tymczasowy w kredowobialym kolorze. To mogło dawać efekt jasności w czasie wybielania. Jeśli efekt estetyczny nie jest satysfakcjonujący warto rozważyć rozwiązanie protetyczne. Polecam konsultacje w celu oceny możliwości wykonania licówek lub koron. W przypadku zębów po leczeniu kanałowym korony są dodatkowym wzmocnieniem-niestety nawet najlepiej przeliczone kanałowo zęby są martwe, a przez to nieco mniej elastyczne i bardziej podatne na złamania. Jeżeli powtórne leczenie kanałowe było przeprowadzone z powodu zmian w kości to warto odczekać kilka miesięcy przed wykonaniem ostatecznych koron w celu oceny gojenia.
Mam nadzieje, ze moja odpowiedz jest dla Pani przydatna.
Serdecznie pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik
Rozwiązanie jest proste, proszę się nie martwić. Należy ściąć wierzchołek włókna szklanego, a uzyskane zagłębienie pokryć kosmetycznym kompozytem. W ten sposób można uzyskać satysfakcjonującą estetykę.