przerost endometrium a skapy okres

12 odpowiedzi
Witam. Kilka miesięcy temu bedac u ginekologa dowiedziałam sie ze mam dwa torbiele na lewym jajniku. Zastosowano kuracje hormonalna tabletkami anty (3 miesiace bez przerw na miesiaczke)oraz antybiotyk. Na wizycie kontrolnej okazalo się ze torbiele zniknęły za to moje endometrium jest bardzo grube 22 mm. Ginekolog kazal zrobic test ciążowy by upewnic sie ze to nie ciaza czy ciaza pozamaciczna. Wynik negatywny a okres bardzo skapy.... wizyta za dwa tygodnie a ja nie wiem co o tym myslec..
Badania FSH, LH, estradiol, prolaktyna w 3 dniu cyklu.

Witam. Trzymiesięczny brak miesiączki i złuszczania się w jej trakcie błony śluzowej, spowodował niewielki przerost endometrium. Wskazane jest wykonanie badania USG po najbliższej miesiączce. Pozdrawiam.
jeżeli nie odczuwa Pani żadnych niepokojących objawów proszę poczekać do wizyty u lekarza
Torbiele endometrialne nie znikają , mogą jedynie się zmniejszyć . Endometrium o gr 22mm może wystąpić przed miesiączką i nie ma nic wspólnego z Endometriozą.
Trzeba wykonać kontrolne usg musi pani poczekać na wizytę.
Proszę spokojnie czekać na następne krwawienie.\Skąpe4krwawienie po tabl anty jest typowym objawem .
Bez zobaczenia w USG endometrium trudno odpowiedzieć na Pani pytanie.
Nic się denerwować trzeba skontrować endometrium zaraz po miesiące po trzech miesiącach brania tabletek bez przerwy endometrium może być duży
Witam,
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych powinno wystąpić krwawienie. Gdy test ciążowy jest ujemny należy zastosować progestageny celem wywołania miesiączki a następnie po miesiączce sprawdzić czy endometrium się złuszczyło
z poważaniem
Tomasz Łabiaki
Szanowna Pani,
Trudno wypowiadać się na podstawie tak skąpych informacji. Nie musi to być nic złego.
Czas pokaże.
Życzę Pani dużo zdrowia.
CS
witam,

zrobić Bhcg. A z wynikiem udać się do ginekologa,
pozdrawiam
Zapraszam na wizytę i diagnostyke