Moje pytanie dot. dużej wypukłości na boku po nefrektomii nerki.Wielkość wypuklenia to wielkość otwartej dłoni. Lekarz rodzinny twierdzi ze to przepuklina pooperacyjna. Tk jamy brzusznej niby nic nie wykazał ale wygląda to brzydko i przeszkadza mi to. Oczywiście nie ze względu na wygląd ale ze względu na to że odczuwam dziwne uwieranie pod żebrem jakby coś mi przeszkadzało. Co mam dalej robić proszę o poradę.
Jest to albo przepuklina albo uwypuklenie wywołane osłabieniem mięśni lub porażeniem ich z powodu uszkodzenia nerwów. Na pewno warto tomografię komputerową - będzie dokładnie widać zakres zmiany - badanie szczególnie brzucha na wydechu. Gdy deformacja przeszkadza lub jest to rzeczywiście przepuklina - wymaga operacji z wszczepieniem siatki

dr n. med. Grzegorz Kierzynka
dr n. med. Grzegorz Kierzynka
Chirurg plastyczny, Chirurg, Lekarz medycyny estetycznej
Poznań
Dzień dobry.
Prawdopdobnie to uwypuklenie, nie prawdziwa przepuklina. Jeżeli przeszkadza prawdopodobnie można to skorygować. Kształtowanie blizny, również blizny w głębokich strukturach mięśni i powięzi tylko częściowo możemy przewidzieć. Niezbędna będzie osobista konsultacja chirurga lub urologa lub chirurga plastyka.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka

Dzień dobry, najprawdopodobniej jest to przepuklina. Mozna uzupełnić diagnostykę o USG. W KT przepuklina powinna być widoczna. Decyduje badanie kloniczne

Najpewniej jest to przepuklina w bliźnie pooperacyjnej, którą można ocenić również w USG i będzie wymagała naprawy z wszczepem siatki polipropylenowej. Tego typu zabiegi wykonuje każdy oddział chirurgiczny. Pozdrawiam.

Udać się do chirurga.

lek. Radosław Świętochowski
lek. Radosław Świętochowski
Chirurg, Flebolog, Proktolog
Warszawa
Trzeba zgłosić się do chirurga żeby to ocenił i jeśli jest to przepuklina to trzeba operować .... Czasami warto jeszcze zrobić usg powłok brzusznych...

lek. Sławomir Józefowicz
lek. Sławomir Józefowicz
Chirurg, Proktolog, Flebolog
Toruń
Proponuję zgłosić się do lekarza który operował lub Poradni pod której opieką sie Pani/Pan znajdował/a. Decyzja zależy od wielu czynników.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.