Przepuklina pachwinowa
18
odpowiedzi
Mam przepukline pachwinową, czy powinnienem zrezygnować z pracy fizycznej na jakiś czas?
Witam, jeśli przepuklina daje dolegliwości i się powiększa to należy ja zoperować. Klasycznie lub laparoskopowo. Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przepuklina nie zniknie sama nawet po zaprzestaniu pracy fizycznej -po prostu nie będzie się powiększać. Jeśli nie chce Pan/Pani zrezygnować z wysiłku może warto jednak rozważyć zabieg operacyjny. Przed taką decyzją konieczny jest wywiad i badanie fizykalne u chirurga specjalisty. Pozdrawiam.
Witam,
to trudne pytanie. Oczywiście praca fizyczna podnosi ryzyko tzw, uwięźnięcia przepukliny i konieczności operacji "na ostro". Bezpieczniej jest ograniczyć wysiłek fizyczny do czasu leczenia.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
to trudne pytanie. Oczywiście praca fizyczna podnosi ryzyko tzw, uwięźnięcia przepukliny i konieczności operacji "na ostro". Bezpieczniej jest ograniczyć wysiłek fizyczny do czasu leczenia.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Ciężka praca fizyczna może nasilić istniejące dolegliwości lub wywołać je, jeżeli ich wcześniej nie było. Z tym pytaniem o dalsze postępowanie proponuję zwrócić się do chirurga ogólnego. Przepuklinę pachwinową można zoperować.
Szanowny Panie, na to pytanie może odpowiedzieć Panu chirurg, który Pana zbada i oceni ryzyko obecności przepukliny i możliwość jej powikłań. Pozdrawiam serdecznie.
Jeżeli przepuklinę można wsunąć do brzucha i nie jest bolesna - to ryzyko powikłań jest niewielkie. Niewiele osób z przepukliną może sobie pozwolić na komfort rezygnacji z pracy. Nie powikłana przepuklina nie będzie (pewnie) podstawą czasowego zwolnienia lekarskiego z pracy.
Bez badania trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Najlepszym wyjściem będzie poddanie się jak najszybciej zabiegowi operacyjnemu.
Witam! Leczeniem jest operacja - rezygnacja z pracy fizycznej niestety nie jest rozwiązaniem. Pozdrawiam i zapraszam na wizytę. Marek dotka
dr n. med. Monika Bieniasz
Chirurg, Onkolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Warszawa
Powinien Pan poddać się operacji.
Dzień dobry,
praca fizyczna powoduje powiększanie się przepukliny , proponuję poddanie się operacji po której przez 2-3 miesiące będzie Pan miał zakaż ciężkiej pracy fizycznej ale potem powróci Pan do pracy
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
praca fizyczna powoduje powiększanie się przepukliny , proponuję poddanie się operacji po której przez 2-3 miesiące będzie Pan miał zakaż ciężkiej pracy fizycznej ale potem powróci Pan do pracy
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
To zależy jaka przepuklina. Trzeba zbadać i ewentualnie zoperować.
Należy zoperować,potem zwolnienie lekarskie w zależności od decyzji lekarza operującego a potem do pracy.Do czasu operacji należy unikać dźwigania ciężarów,gwałtownych skoków aby uniknąć uwięźnięcia , ale , czy to jest możliwe.Operacja to jest najlepsze rozwiązanie.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Praca fizyczna moze nasilac dolegliwosci. Wstrzymanie sie od jej wykonywania zmniejszy dolegliwosci ale przepukliny nie wyleczy. Pozostaje operacja.
Proponuję - dać się obejrzeć specjaliście, a w razie potrzeby - zoperować:)
Tak. Do czasu zabiegu można nosić pas przepuklinowy.
Praca fizyczna wiąże się z ryzykiem uwięźnięcia przepukliny i koniecznością operacji w trybie nagłym. Radzę jak najszybciej zoperować przepuklinę.
Powinien się Pan poddac operacji.
Jeżeli ktoś choruje z powodu przepukliny powinien ją zoperować planowo. Nie ma innej alternatywy. Ograniczenie pracy fizycznej nie zlikwiduje jej Panu. Pozdrawiam Ryszard Nawrocki.
Podobne pytania
- Czy pomimo stosowania prezerwatywy można zajść w ciążę? Uprawiałam seks z prezerwatywą. Nie pękła, nie zsuneła się, wszystko było ok. Spóźnia mi się okres już 10 dni. Czy mogę być w ciąży? Czy prezerwatywa mogła mieć jakiś minimalny otwór niezauważalny dla oka? Dodam, że korzystałam z tanich…
- Dzień dobry, pierwsze USG miałam w 5w5d ciąży, wtedy jeszcze nie było słychać serduszka. Lekarz wyznaczył mi kolejną wizytę za dwa tygodnie. Czy zrobione troszkę wcześniej USG powie mi coś więcej na temat mojej ciąży, czy rozwija się prawidłowo itp.? Dodam, że jestem w ciąży zagrożonej, ponieważ…
- Witam Pana doktora zwracam się z zapytaniem jaki jest koszt wizyty u Pana Doktora w Bydgoszczy oraz czy zajmuje się Pan Doktor tez tarczyca? Bo widziałam tez pytania z tsh a szukam lekarza który poprowadzi mi ciążę z moja tarczyca od razu
- Witam. Od pewnego czasu mam bardzo złe samopoczucie, całymi nocami płaczę oraz cierpię na bezsenność. W swoim życiu nie widzę szans na poprawę. Mam bardzo niskie poczucie własnej wartości, boję się samotności. Mimo swojego młodego wieku nic nie potrafi sprawić że się uśmiecham. Swoje szczęście…
- Dzień dobry, choruję na neuralgię nerwów potylicznych od dwóch lat (mniejszych, większych i trzecich) - potwierdzoną blokadami diagnostycznymi. Moje pytanie brzmi : czy na nerwy te można zastosować tkzw neurolizę chemiczną (czyli ostrzyknięcie np. fenolem lub alkoholem etylowym) i jeśli tak…
- Mam pytanie odnośnie mojego zdjęcia rtg sylwetkowego. Miałem je wykonywane z uwagi na podejrzenie lateralizacji rzepek, lekkiej szpotawości kończyn. Proszę mi powiedzieć, jakie są Państwa rokowania, co można wywnioskować ze zrobionego zdjęcia rtg ( chodzi mi przede wszystkim o kolana, na zdjęciu…
- Panie doktorze mam problem z skokami tętna 100 spoczynkowe podczas wysiłku fizycznego 150 a nawet więcej przy tym słabnie zbiera mnie na wymioty boję się czy to nie jest zawał podczas robienia ekg lekarz powiedział że mam dodatkowe skurcze komór
- Mój syn od 1,5 roku ma zdiagnozowane SM. Czy mocne zdenerwowanie się mogło być przyczyną drgawek podobnych do padaczkowych. Co w tej sytuacji zrobić?
- Dzień dobry. Jestem 4 tygodnie po artroskopii stawu kolanowego z częściową meniscektomią przyśrodkową. Pomimo rehabilitacji (laser, krio, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia izometryczne) kolano nadal boli przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów (nawet bardziej niż przed operacją). Aktualnie zgięcie…
- Witam mam pytanie mój 9letni syn ma triki polegające na patrzeniu w bok czyli co 30 sekund nieraz 1min patrzy tak jakby chciał zobaczyć swoje ucho. Zachowuje się normalne a za chwilę szybko przekierowuje oczy w bok. Czy pani zajmuje się takim problemami i czy może mu pani pomoc.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.