Przepuklina pachwinowa

18 odpowiedzi
Mam przepukline pachwinową, czy powinnienem zrezygnować z pracy fizycznej na jakiś czas?
Witam, jeśli przepuklina daje dolegliwości i się powiększa to należy ja zoperować. Klasycznie lub laparoskopowo. Pozdrawiam

Przepuklina nie zniknie sama nawet po zaprzestaniu pracy fizycznej -po prostu nie będzie się powiększać. Jeśli nie chce Pan/Pani zrezygnować z wysiłku może warto jednak rozważyć zabieg operacyjny. Przed taką decyzją konieczny jest wywiad i badanie fizykalne u chirurga specjalisty. Pozdrawiam.
Witam,
to trudne pytanie. Oczywiście praca fizyczna podnosi ryzyko tzw, uwięźnięcia przepukliny i konieczności operacji "na ostro". Bezpieczniej jest ograniczyć wysiłek fizyczny do czasu leczenia.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Ciężka praca fizyczna może nasilić istniejące dolegliwości lub wywołać je, jeżeli ich wcześniej nie było. Z tym pytaniem o dalsze postępowanie proponuję zwrócić się do chirurga ogólnego. Przepuklinę pachwinową można zoperować.
Szanowny Panie, na to pytanie może odpowiedzieć Panu chirurg, który Pana zbada i oceni ryzyko obecności przepukliny i możliwość jej powikłań. Pozdrawiam serdecznie.
Jeżeli przepuklinę można wsunąć do brzucha i nie jest bolesna - to ryzyko powikłań jest niewielkie. Niewiele osób z przepukliną może sobie pozwolić na komfort rezygnacji z pracy. Nie powikłana przepuklina nie będzie (pewnie) podstawą czasowego zwolnienia lekarskiego z pracy.
Bez badania trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Najlepszym wyjściem będzie poddanie się jak najszybciej zabiegowi operacyjnemu.
Witam! Leczeniem jest operacja - rezygnacja z pracy fizycznej niestety nie jest rozwiązaniem. Pozdrawiam i zapraszam na wizytę. Marek dotka
Powinien Pan poddać się operacji.
Dzień dobry,
praca fizyczna powoduje powiększanie się przepukliny , proponuję poddanie się operacji po której przez 2-3 miesiące będzie Pan miał zakaż ciężkiej pracy fizycznej ale potem powróci Pan do pracy

Dr med. Grzegorz Szczęśniak
To zależy jaka przepuklina. Trzeba zbadać i ewentualnie zoperować.
Należy zoperować,potem zwolnienie lekarskie w zależności od decyzji lekarza operującego a potem do pracy.Do czasu operacji należy unikać dźwigania ciężarów,gwałtownych skoków aby uniknąć uwięźnięcia , ale , czy to jest możliwe.Operacja to jest najlepsze rozwiązanie.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Praca fizyczna moze nasilac dolegliwosci. Wstrzymanie sie od jej wykonywania zmniejszy dolegliwosci ale przepukliny nie wyleczy. Pozostaje operacja.
Proponuję - dać się obejrzeć specjaliście, a w razie potrzeby - zoperować:)
Tak. Do czasu zabiegu można nosić pas przepuklinowy.
Praca fizyczna wiąże się z ryzykiem uwięźnięcia przepukliny i koniecznością operacji w trybie nagłym. Radzę jak najszybciej zoperować przepuklinę.
Powinien się Pan poddac operacji.
Jeżeli ktoś choruje z powodu przepukliny powinien ją zoperować planowo. Nie ma innej alternatywy. Ograniczenie pracy fizycznej nie zlikwiduje jej Panu. Pozdrawiam Ryszard Nawrocki.