przemijajacy bol oka

4 odpowiedzi
Witam,
dzisiaj rano zaczelam odczuwac bol w prawym oku. Bol ten pojawia sie co pare minut, tra kilka sekund i przemija. Od dziecka choruje na astygmatyzm na prawym oku, ale nigdy nie przytrafila mi sie taka sytuacja. Czym to moze byc spowodowane?
Nie potrafię odpowiedzieć na Pani/Pana pytanie. Może to być rozwijająca się infekcja, objawy prodromalne neuralgii nerwu trójdzielnego, obj przemęczenia i kilkadziesiąt innych czynnikó. Dopiero badanie kliniczne może na to pytanie odpowiedzieć

Trudno powiedzis , jaka jest przyczyna takiego bolu.
Radze wizyte u okulisty.
Lepiej się pójść do okulisty który po badaniu powie jako jak jest diagnozą
Okulista
Dzień dobry, wady wzroku w tym astygmatyzm nie są odpowiedzialne za dolegliwości bólowe oczu. Przemijający ból oka może być spowodowany ciałem obcym, zapaleniem spojówek, rogówki, zespołem suchego oka i innymi dolegliwościami, które należy zdiagnozować badaniem w lampie szczelinowej. Wstępnie można zastosować krople z roztworem hialuronianu np. Hyabak lub Biolan, a następnie udać się na badanie okulistyczne. Pozdrawiam