Przemieszczenie obojczyka po zwichnięciu stawu ramiennego.

4 odpowiedzi
Przemieszczenie obojczyka po zwichnięciu stawu ramiennego.

Niestety nie zwracałem uwagi na to jak wyglądał mój bark przed wybiciem, ale teraz np. wyciągając obie ręce przed siebie widać zdecydowaną różnicę pomiędzy lewą, a prawą stroną. Jeśli całkowicie wyprostuję rękę i opuszczę ją do dołu, to można zauważyć coś co podobno nosi nazwę "efekt klawisza". Jest to tylko efekt wizualny, wcale mnie to nie boli, ani nie ogranicza moich ruchów, ale skoro w drugiej ręce tego nie ma, to zaczyna mnie to niepokoić.
Są sposoby/ćwiczenia, aby ramie miało ponownie swój stary wygląd? Może mieć to wpływ na niestabilność stawu?
Trochę za mało informacji by odpowiedzieć na pańskie pytanie - wydaje się, że ma pan podwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego, ale to tylko domniemanie, które trzebaby podeprzeć badaniem

Dzień Dobry,
Wszystko zależy od badania klinicznego i ew. badań obrazowych, proponuję skontaktować się z ortopedą.
Pozdrawiam.
Jest to najpewniej efekt uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. Jeśli nie boli nie należy tego leczyć w żaden sposób.
Przy niestabilności stawu barkowo-obojczykowego jedynym możliwym leczeniem jest leczenia operacyjne. Najczęściej jednak nie jest konieczne, ponieważ uszkodzenie nie daje objawów poza problemem estetycznym. Odrębnie ma się sprawa zwichnięć stawu ramiennego, czyli zupełnie innego problemu. Gdy nawracają, operujemy.