przemęczenie

4 odpowiedzi
Witam, Mam 30 lat, prowadzę w miarę aktywny tryb życia, nigdy nie miałem nadwagi, staram się zdrowo odżywiać. Od jakiś dwóch lat ciągle czuje się przemęczony i ospały mimo, że przesypiam 8 godz. na dobę. Bez trzech kaw dziennie nie mogę funkcjonować. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale czasami bywa tak, że druga lub trzecia kawa działa na mnie zupełnie w drugą stronę i po niej czuję się jeszcze bardziej senny. Proszę mi powiedzieć czym może być spowodowane moje samopoczucie oraz jakie badania należałoby wykonać w celu sprawdzenia czy wszystko jest w porządku. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Przede wszystkim hormony tarczycy, morfologie. Nie można zapominać o depresji

Witam, w takiej sytuacji warto na początek:
1. zbadać, jakie sa wartości cisnienia tętniczego
2. zrobic ekg
3. wykonac podstawowe badania : morfologię, OB, kreatynina, próby wątrobowe, żelazo, ferrytyna, TSH, fT3, fT4, badanie ogólne moczu, glukoza, insulina, testosteron, panel przeciwciał przeciwjądrowych.
Pozdrawiam serdecznie
Na to pytanie już odpowiedziałam=czemu pojawiło się po raz drugi?
Witam,
Proszę zgłosić się do lek. rodzinnego aby przeprowadził pełne badanie Pana, EKG oraz wykonał podstawowe badania laboratoryjne: morfologia, kreatynina, sód, potas, mocz ogólny, TSH, bilirubina, ALT, AST, glukoza.
Dalsze leczenie i diagnostyka na podstawie wyników ww. badań.