Przekrwione oczy, żyłki rozległe

5 odpowiedzi
Witam, od 3 miesięcy mam przekrwione oczy, żyłki czerwone. Dodatkowo mnie piekły oczy i spojówki. Byłam u lekarza i kazał stosować krople: Yellox, Floxal, Comergel. Pieczenie ustało, trochę jeszcze pobolewają mnie spojówki, jednak żyłki i przekrwione oczy nie ustały. czy to jest kwestia czasu aż te żyłki same ustąpią czy jeszcze raz mam iść do okulisty po jakieś inne krople? Te przekrwione oczy już bardzo mi przeszkadzają.
Dziękuje i pozdrawiam
Przyczyn tz. czerwonego oka jest 40 albo i wiecej.
Dlugotrwale przekrwienie bez cech zapalenia najczęściej jest spowodowane zespolem suchego oka lub alergią.

Bez badania okulistycznego troche taka zabawa w zagaduj-zgadula ;)
Metodyczne podejście i wykluczenie po koleji przyczyn zaczynając od najczęstszych, które wymieniłam do tych niespotykanych.
pozdrawiam

AM

W przypadku nawrotowego przekrwienia oczu wskazana jest poszerzona diagnostyka zespołu suchości jednak stosowanie antybiotyku i leku p-zapalnego moze być uzasadnione stanem aktualnym oka i nie jest to terapia docelowa. Proponuję miejscowo leki nawilżające co 3-4 godzin dziennie w razie trwania kłopotliwego pieczenia np Hylocomod
Witam powinna odbyć się jeszcze kolejna wizyta okulistyczna . Być może dolegliwości związane są z jakimś czynnikiem alergizującym . Kiedy zaczęły się dolegliwości czy nie było to związane z rozpoczęciem używania jakiegoś kosmetyku ,kupienia jakiegoś kwiatu, zamieszkania jakiegoś zwierzątka w domu . Wtedy dolegliwości pod wpływem leków częściowo ustąpią ale nie wszystkie i mogą wracać. Pozdrawiam
Należy zgłosić się na wizytę kontrolną. lekarz zadecyduje czy należy zmodyfikować leczenie miejscowe. Pozdrawiam
Dzień dobry
Jeśli zaczerwienienie oczu utrzymuje się długo i nie ustępuje po leczeniu to bez wątpienia wymaga konsultacji okulistycznej i być może internistycznej bądź reumatologicznej. Przede wszystkim należy znależć przyczynę tych dolegliwości. Być może należy pobrać posiew z oka. Bardzo istotny jest wywiad z pacjentem, on w większości przypadków sugeruje rozpoznanie a przyczyn takiego jest wiele ( alergie wziewne, pokarmowe, na kosmetyki, przyjmowane leki, choroby reumatyczne, długa praca przy komputerze, ukryta wada wzroku, niekomoga mięni ocznych i wiele innych)
Pozdrawiam Alicja Błażej-waśkiewicz