Przekrwione oczy?

4 odpowiedzi
Witam,
Dwa tygodnie temu byłam u okulisty z powodu zatarcia spojówek, również oczy mnie piekły. Stosuje krople już 2 tygodnie i jest różnica jednak cały czas mam przekrwione oczy, żyłki... i dlatego chciałabym wiedzieć kiedy to przekrwienie zniknie? W jakim czasie te żyłki znikną?
dziękuje i pozdrawiam
Przyczyn czerwonego oka moze być ze 100 ;)
Troszke mało danych jakie bylo rozpozndnie, leki itd.
Ostatnio panowała dosyć zaraźliwa forma wirusowego zapalenia spojówek i rogówki. Niestety leków na tę fotme zapalenia jeszcze nie ma.
pozdrawiam

AM

Przekrwienie oczu występuje w wielu chorobach oczu; trudno na podstawie tego opisu orzec kiedy objawy ustąpią. Poprawa zwykle występuje szybko jednak całkowite ustąpienie objawów bywa możliwe po tygodniach.
Witam jeżeli nie było przekrwienie oczu wcześniej to postosowaniu leków powinno ustąpić. Być moze wystąpiła alergia i trzeba stosować leki ogólne dodatkowo pozdrawiam
Dzień dobry
Czerwone oczy pojawiają się w przypadku zapalenia spojówek, rogówki, brzegów powiek. Mogą również występować po długotrwałej pracy przy komputerze, po niewłaściwym użytkowaniu soczewek kontaktowych, być jednym z objawów alergii. Nierzadko zdarza się , iż są wynikiem żle dobranych okularów bądź brakiem okullarów. Każdy stan , w którym pojawia się zaczerwienienie oczu wymaga dogłębnego badania okulistycznego, szczególnie jeśli nie ustępuje po zaproponowanym leczeniu. Uważam, zę najrozsądniej będzie zgłosić się do okulisty na kontrolę. Okulista powinien dokładnie zebrać wywiad, zbadać i jeśli zajdzie potrzeba zlecić dodatkowe badania.
Powodzenia Alicja Błażej-Waśkiewicz