Przejście z niedoczynności w nadczynność

1 odpowiedzi
Panie doktorze choruję na niedoczynność tarczycy od 5 lat (mam badane tylko TSH i USG tarczycy) i na tej podstawie leczono mnie Euthyroxem zaczynając od dawki 25 i systematycznie zwiększając. ( USG jest ok). W styczniu 2016 przy Euthyrox 125 miałam TSH ok 7 i czułam się okropnie, tyłam i popadałam w depresje. Lekarz zwiększył mi dawkę do 5x w tygodniu 137, a w weekendy 150. Dodatkowo suplementy tj. selen, cynk, wit. B complex i wit. E. Po ok. 4 miesiącach zrobiłam kontrolę i wyszło mi TSH 0,08 (dobrze się czułam, waga spadła ok. 5kg). Jednak gdy zobaczyłam wyniki, odstawiłam zupełnie leki. Bałam się, że wpadnę w większą nadczynność, ale po 1,5tyg bez leków czuje się fatalnie, jestem rozdrażniona, płaczliwa i nie mam siły wstać z łóżka, a po pracy przesypiam całe popołudnia. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 2tygodnie. Proszę o podpowiedź jakie leki i dawki Pan zaleca, bo do wizyty chyba zwariuję:(
Niestety nie mogę udzielić Pani odpowiedzi wprost, ponieważ naruszałoby to podstawowe zasady praktyki lekarskiej (Nie leczę przez internet osób uprzednio nie zbadanych! i jest to wyraźnie określone w formule przy zadawaniu pytań). Mogę jednak Pani zasugerować powrót do ostatnio przyjmowanej dawki, która Pani Lekarz zapewne nieznacznie zmodyfikuje (t.j. zmniejszy). Całkowite odstawienie hormonu tarczycy trzeba uznać za błędne. Przecież przy zbyt małej dawce czuła się Pani źle, a biorąc zwiększoną dawkę nie odczuwała Pani dolegliwości. Po dostawieniu leku znowu pogorszyło się Pani samopoczucie. Wnioski nasuwają się więc same.
A może po skontaktowaniu się z Pani endokrynologiem wizytę udałoby się przyspieszyć ?