Przedwczesny wytrysk, kuracja

6 odpowiedzi
Dzień dobry, zmagam się z problemem przedwczesnego wytrysku. Byłem na wizycie u lekarza seksuologa, poza wizytą u urologa w celu sprawdzenia okolic wędzidełka, lekarz zalecił mi zastosowanie żelu 2% Lidokaina przed samym stosunkiem oraz Lupulinę lub Valused, czyli tabletki uspokajające na godzinę przed stosunkiem. Jeśli to by nie pomogło zalecił brać tabletki Priligy. Nie miałem jeszcze okazji spróbować żadnej z tych metod jednak zastanawiam się, czy jeżeli któraś z tych metod pomoże to czy działają one długofalowo? Czy będę zmuszony przez parę następnych lat stosować którąś z tych rzeczy przed KAŻDYM stosunkiem czy przynoszą one jakieś dłuższe efekty?
Przedwczesny wytrysk może mieć również przyczynę psychologiczną. Jeżeli leki nie będą działać lub nie spowodują zaniku problemu wówczas powinien Pan skonsultować się z seksuologiem o wykształceniu psychologicznym. Pozdrawiam

To są metody doraźne, stosowane przed stosunkiem. Opóźniona ejakulacja występuje często po lekach przeciwdepresyjnych, dlatego wykorzystuje się ten "efekt uboczny" jako terapie przewlekłą zaburzeń z przedwczesnym wytryskiem. Pozdrawiam MŁ
Dzień dobry. Zapewne te metody są skuteczne i szybko działające.Są metody , które przez swoją powtarzalność, czyli ćwiczenia, zmieniają schemat reakcji. Takie metody może Panu w gabinecie pokazać seksuolog. Warto się wybrać.
Szanowny Panie,
tak, metody leczenia które Pan wymienił są leczeniem objawowym.
W przypadku przedwczesnego wytrysku leczeniem przyczynowym jest, w większości przypadków, psychoterapia.
Pozdrawiam
Stosowanie żelu Lignocainowego to metoda pomocnicza. Tabletki Priligy do stosowania przed stosunkiem są bardzo drogie i mało skuteczne. Nie ma możliwości całkowitego wyleczenia przedwczesnego wytrysku, bo jest to problem genetyczny z którym mężczyzna musi żyć cale życie. Jednak są metody (tabletka codziennie) i stosunki mogą być nawet 15 minutowe. Niestety jak się lek odstawi, to 2 tygodniach problem wraca. Trzeba wybrać: albo się z tym męczyć, albo brać tabletki. Jak długo? dopóki jesteś aktywny seksualnie. No, chyba że medycyna wymyśli coś nowego!
Dziękuję za zaufanie,
Leczenie przedwczesnego wytrysku, czyli braku kontroli nad wytryskiem i szybkiej ejakulacji jest możliwe ale w niektórych przypadkach nie jest takie proste. Z opisu wynika, że prowadzący lekarz ma dobry plan na leczenie i jest fair w stosunku do Pana.
Efekt leczenia będzie odczuwany szybko ale z pewnością nie będzie zależy wyłącznie od stosowanych metod farmakologicznych.