Przedawkowanie suplementów

Dzień dobry. Czy możliwe jest aby cynk, żelazo zostały w organiźmie po wielu miesiącach od suplementacji ? Moje objawy to ucisk w klatce piersiowej, zaparcia i bardzo silne rozdrażnienie. Ucisk w okolicach szyi, głowy, żuchwy. Te objawy nasiliły się dwukrotnie po paru miesiącach od zażycia tych suplementów. Nie jestem w stanie położyć się i leżeć spokojnie. Mam ogromne trudności w funkcjonowaniu codziennym. Codzienne czynności są dla mnie bardzo trudne do wykonania. Robiłem badanie żelaza, cynku we krwii i wychodzi w normie.

2 odpowiedzi


Dzień dobry, nie nie jest to możliwe o ile suplementacja odbywała się według zaleconych dawek. Wymienione objawy mogą dotyczyć wielu innych chorób, w tym zaburzeń hormonalnych, które trzeba dalej diagnozować. Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Witam, Pana stan raczej nie jest skutkiem przedawkowania suplementów. Należy szukać innej przyczyny.Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.