Przeciążenie mięśni a pokrzywka?

5 odpowiedzi
Od ponad roku mam przeciążenie mięśni odcinka dolnego ledzwiowego oraz górnego szyjnego .Często boli tył głowy i kark. Ostatnio pojawiło się uczulenie,pokrzywka .Mam wrażenie ze to może być jakiś nacisk na nerw lub coś podobnego. Nigdy nie byłam na nic uczulona i nie jestem. Do jakiego lekarza się wybrać? Do ortopedy?Może do neurologa?
Raczej nie wiązał bym pokrzywki z neuropatią . Nie stosuje Pani czasem maści przeciwbólowych ?

jeżeli są bóle kręgosłupa szyjnego w zakresie szyi i niewielkiej części potylicy można zgłosić się do ortopedy, wskazane wykonanie RTG lub MR odcinka szyjnego. Ucisk na nerw najczęściej objawia się drętwieniami w obrębie skóry szyi lub kończyn górnych. Pokrzywka nie jest typowym objawem. Sugerowałbym zmiany skórne pokazać dermatologowi
nie wiązałbym tych problemów. Pokrzywkę należy pokazać dermatologowi, problemy narządu ruchu trzeba diagnozować u ortopedy.
Dobry Wieczór,
Może być zarówno ortopeda jak i neurolog.
Pozdrawiam.
Najpierw do lekarza rodzinnego. Jeśli tenże nie będzie w stanie ustalić rozpoznania i podjąć właściwego leczenia na pewno wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.