proszę wytłumaczyć mi co to znaczy? czy jest to rak? proszę o wizytę

1 odpowiedzi
mam 48 lat, robiłam usg piersi.sutki o prawidłowej strukturze tkankowej, z widocznymi obustronnie zmianami dysplastycznymi, z przewagą zwłóknień.Cewy gruczołowe miernie poszerzone. w obrębie obu sutków widoczne są torbielki do: P-14mm, L12x5mm. w bocznej części KGZ sutka prawego widoczna jest gładkościenna zmiana 8x4 mm, bez zmian w elastografii - torbiel z gęstą treścią? - BIRADS 3.Sutek lewy: w KGZ widoczna jest zmiana dysplastyczna 11x6 mm, bez zmian w elastografii - BIRADS 3. Na pograniczu kwadarnatów przyśrodkowych torbiel 7x4 mm, z echogeniczną zawartością - BIRADS 3. W KDZ konglomerat drobnych torbielek 8x5 mm - BIRADS 2/3. Doły pachowe bez patologicznych węzłów chłonnych. badanie wykonano 20.10.2015r. w Warszawie u dr Elwertowskiego.
Potrzebne jest jak najszybciej aktualne USG, wtedy dopiero decyzja o ewentualnej biopsji