Proszę o zinterpretowanie mojego wyniku badań : wart.b. MXD 1.6 % MXD 18.3 % HDL cholesterol

1 odpowiedzi
Proszę o zinterpretowanie mojego wyniku badań :
wart.b. MXD 1.6
% MXD 18.3 %

HDL cholesterol 57 mg/dl
Cholesterol nie-HDL 99 mg/dl
LDL cholesterol 90 mg/dl
Cholesterol 156 mg/dl

Trójglicerydy 47 mg/dl

Badanie moczu
Mocz lekko mętny, nabłonki płaskie - nieliczne w polu widzenia
Bakterie - dość liczne w polu widzenia

Miałam robiony posiew moczu ( próbka pobrana z tego samego dnia ). Wynik ujemny ( pomimo tego, że w ogólnym moczu wykazało bakterie )
Pani doktor rodzinna stwierdziła, że wszystkie wyniki są bardzo dobre. Mam jednak obawę. Proszę o interpretację.

Dziękuję za odpowiedź.

23 l.
Lipidogram jest prawidłowy. Sama obecność bakterii w badaniu ogólnym moczu nie świadczy o zakażeniu układu moczowego - ważne są też inne parametry tego badania jak np. obecność białka czy leukocytów. Obecność bakterii może świadczyć np. o nieprawidłowej technice pobrania moczu (mocz powinien być pobrany ze środkowego strumienia, po uprzednim podmyciu się ciepłą wodą z mydłem).