Proszę o zerknięcie na wynik MRI

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
bardzo proszę o poradę, taki wynik utrzymuje się u mnie od 2014 roku. Objawy to 24h ból, bez względu na pozycję, nie reagujący na leki doustne. Rehabilitacja nie pomaga. Czy jest dla mnie jakaś szansa na pozbycie się bólu? Kobieta lat 43.
Wynik:
Zaawansowana, wielopoziomowa dyskopatia widoczna na szczycie kifozy piersiowej kręgosłupa w odcinku od Th5/Th6 do Th8/Th9.
Na poziomie Th5/Th6 widoczna jest przyśrodkowo - lewoboczna przepuklina krążka m/k, powodująca ucisk i modelowanie przedniej powierzchni rdzenia piersiowego, od strony lewej. Uciśnięty jest korzeń brzuszny nerwu rdzeniowego Th6 po stronie lewej.
Pośrodkowo - lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego Th6/Th7, powodująca ucisk na worek oponowy oraz na przednią powierzchnię rdzenia piersiowego po stronie lewej. Przepuklina uciska na korzeń brzuszny lewego nerwu rdzeniowego Th7 oraz zwęża otwór m/k Th6/Th7 po stronie lewej, z odcinkowym uciskiem na nerw rdzeniowy Th7.
Kolejna, podobna, pośrodkowo - lewoboczna przepuklina krążka m/k widoczna jest na poziomie Th7/Th8 - powoduje ona ucisk na worek oponowy, przednią powierzchnię rdzenia piersiowego po stronie lewej oraz zwęża lewy otwór międzykręgowy, z uciskiem na nerw rdzeniowy Th8 po stronie lewej.
Na poziomach Th8/Th9 oraz Th10/Th11 widoczne są umiarkowane, pośrodkowe przepukliny krążków m/k, które powodują ucisk na worek oponowy.
Przyśrodkowo - lewoboczna przepuklina krążka m/k Th11/Th12, z uciskiem na worek oponowy.
Krążki m/k Th5/Th6, Th6/Th7, Th7/Th8 oraz Th8/Th9 wykazują obniżenie wysokości i wyraźne obniżenie sygnału w obrazach T2-zal., o cechach degeneracyjnej dehydratacji.
Wczesne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego w postaci wyostrzenia krawędzi trzonów kręgowych i drobnych osteofitów brzeżnych. Drobne guzki Schmorla w obrębie powierzchni granicznych trzonów kręgowych Th10 - Th12.
Poza tym obraz kręgosłupa w odcinku piersiowym, kanału kręgowego i rdzenia piersiowego w granicach normy.
Przepukliny w odcinku piersiowym jeśli objawowe to czasami wymagają leczenia operacyjnego. To bez porównania poważniejsze wyzwanie niż przepukliny lędźwiowe czy szyjne więc decyzja musi być bardzo rozważnie podjęta wraz z prowadzącym (doświadczonym!!!!) neurochirurgiem.