Proszę o pomoc Pies Beagel lat 12,5 suczka z nadwaga 27 kg kulała od dwóch tygodni ( w tym czasie ni

3 odpowiedzi
Proszę o pomoc Pies Beagel lat 12,5 suczka z nadwaga 27 kg kulała od dwóch tygodni ( w tym czasie nie było mnie w kraju) poszłam do lekarza po badania palczastym wyszło zwichniecie lapy przedniej - Pani doktor nastawiała łapkę słychać była trzask zrobiono dodatkowo RGT: podejrzenie ze rak agresywny - i opis taki jest Osteolit na doogonowej i krawędzi głowy k. ramiennej poszerzona szpara stawu w rzucie bruzdy międzyguzkowej zacienienia o cechach uwapnienia na guzku nadpanewkowym łopatki entezofit cechy tendinopatii m dwugłowego. Osteoliza kata panewkowego łopatki na krawędzi przyśrodkowej szyki i wydrążenia panewkowego łopatki niewielkie aktywne odczyny okostne podejrzenie zmiany agresywnej do dajesz diagnostyki - psio poza tym ze kulej biega jak szatan, żywy je chce wychodzić czasem tylko łapka w górze ma leki przeciwzapalny 3 dni później mam zadzwonić i powiedzieć czy przestała kuleć - najpierw usłyszałam najgorsza diagnozę - a później pani wycofywać się zaczęła ze może to stan zapalny ze będzie wiadomo ze 2 tygodnie po kolejnym badaniu. proszę o pomoc bo już nie wiem co robić
Z takim wynikiem musi się Pani udać do specjalisty. Trzeba pacjenta dobrze zbadać.
Zapraszam do siebie do Warszawy - Klinika Multiwet - ul. Gagarina, Lecznica Luxvet al. Wilanowska, Klinika Auxilium ul. Królewska Milanówek lub do innych znakomitych specjalistów w Warszawie np. prof. Jacek Sterna, dr Krzysztof Zdeb i in.
Pozdrawiam

Dzień Dobry
u pieska powinno się wykonać biopsję z kości aby wykluczyć zmianę nowotworową- osteosarkomę
pozdrawiam
lek.wet. Michał Szopa
Opis badania RTG dość szczegółowy i profesjonalny. Natomiast zdjęcie RTG nie może odpowiedzieć na wszystkie pytania. Radziłbym nie zmieniać lekarza i zbyt szybko nie szukać pomocy w sieci.