proszę o pomoc, nakierunkowanie mnie na przyczynę, dodam, że nie mam już sił. Zacznę od tego, że bó

1 odpowiedzi

proszę o pomoc, nakierunkowanie mnie na przyczynę, dodam, że nie mam już sił.
Zacznę od tego, że ból trwa już od 4 miesięcy (poniżej po opisie badań podam opis bólu). Jestem po badaniach takich jak RTG kręgosłup lędźwiowy (wynik badania: Skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego łukiem w lewo. Niewielkie wyciągnięcia krawędzi trzonow kręgów), RM kręgosłupa lędźwiowego bez kontrastu (wynik badania :dane ze skierowania:rwa kulszowa prawostronna, badanie; obrazy T1 i T2 zależne, sekwencja STIR. Przekroje axial, sagittal, coronal. W badaniu MR odcinka ledzwiowo-krzyzowego kręgosłupa stwierdza się - na poziomie L4/5, L5/S1 niewielkie zaostrzenia obustronne w stawach m/kr ograniczające światło otworów m/kr - przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm- poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech stenozy- wysokość trzonow oraz krążków m/kr prawidłowa- lordoza lędźwiowa zachowana z nieco poziomym ustawieniem kości krzyżowej - rdzeń kręgowy i stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału - ślad płynu w zatoce Douglasa. Wnioski; bez dyskopatii lędźwiowej.)
Teraz opiszę ból ; ból idzie z odcinka lędźwiowego, z pośladków, do nogi prawej oraz pachwiny, czuję pieczenie, szczypanie, kłócie. Nie mogę leżeć w żadnej pozycji, siedzieć, najmniej boli podczas chodzenia, lecz i to sprawia ból. Lewa noga promieniuje do kolana. Ból jest przeszywający. Są dni w których ból jest słabszy, aczkolwiek nadal jest. Przez 4 miesiące nie zdążyło się aby nie bolało.
Wyniki badana MRI wykluczją kręgopochodną pryczynę dolegliwości. Wskazana konsultacja ortopedyczna bo przyczyna dolegliwości mogą być zmiany w stawie biodrowym czy w kościach miednicy. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz