Prosze o pomoc. Mam brac 15 mg arypiprazolu na jakies urojenia. Problem ze jak 1.5 roku temu go bra

2 odpowiedzi

Prosze o pomoc.
Mam brac 15 mg arypiprazolu na jakies urojenia. Problem ze jak 1.5 roku temu go bralem to mialem drgawki nog podczas pewnych rochow. Jak bralem 7.5 mg to nie. Pytanie czy powinienem isc do lekarza i skorygowac ta dawke tak zeby byla nizsza niz 15 mg ale w dawce antypsychotycznej? Oczywiscie mam pytanie czy jest taka dawka ktora jest nizsza od 15 mg a jednoczesnie dziala juz antypsychotycznie? Czy dawka 10 mg juz zaczyna dzialac antypsychotycznie czy dopiero od 15 mg zaczyna sie dzialanie antypsychotyczne? Na ulotce pisze ze dawka poczatkowa na shizofrenie to 10 mg lub 15 mg czyli to oznacza ze 10 mg juz dziala antypsychotycznie? Dodam ze juz wszystkie neuroleptyki nowej generacji bralem i kazdy mial skutki uboczne nie do przyjecia... prolaktyna na amisulpirydzi i rispolepcie, tycie na olzapinie(mam teraz uszkodzone biodra) kwetiapina nie dzialala tak jak trzeba zostal ten abilify tylko jak uniknac drgawek? Jest na to jakas rada? Bralem 1.5 mg akinetonu i propanololu do tego arypiprazolu i nic nie pomoglo...
Prosilbym o odpowiedz czy jest taka dawka np. 10 mg lub wyzsza ale nie 15 mg zeby juz dzialala przynajmniej na objawy psychotyczne ale niosla mniejsze ryzyko pojawie ia sie tych drgawek? Wiem ze powinienem omowic to zlekarzem ale bede musial isc do innego lekarza bo tam gdzie sie lecze mam dopiero wizyte za miesiac i chce sie dowiedziec czy sie oplaca isc do innego lekarza chociaz to skonsultowac bo jest to jedyny neuroleptyk ktory moge brac a jak bede mial te drgawki to nie wiem czy nie bede musial odstawic z lekazrem bo 1.5 roku temu lekarz walsnie z tego powodu mi go zamienil na inny tylko to bylo u innego lekarza. Prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic.
Pozdrawiam
Dzień dobry! Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z lekarzem.
Arypiprazol sam w małych dawkach może ale nie musi i często nie bywa skuteczny wobec objawów psychotycznych. Jego małe dawki mają jednak bardzo dobre właściwości redukowania skutków ubocznych przyjmowanych równolegle innych neuroleptyków. Połączenie małych dawek np risperidonu i arypiprazolu potrafi zredukować hiperprolaktynemię jednocześnie zapewniając skuteczność leczenia objawów psychotycznych. Podobnie wygląda skuteczność połączenia np. małej dawki arypiprazolu i małej dawki olanzapiny z jednoczesną redukcją ryzyka wzrostu masy ciała. Przy olanzapinie w np USA często równolegle włączany jest lek przeciwcukrzycowy, co też jest w stanie zmniejszyć ryzyko wzrostu masy ciała zapewniając korzystny bilans dobrej kontroli objawów choroby i niewielkich objawów ubocznych.

Zachęcam do kontaktu z lekarzem psychiatrą celem ustalenia optymalnej ścieżki leczenia.

Pozdrawiam
Tomasz Kowalczyk

Nie da się tego skonsultować na odległość. Konieczna pilna wizyta u swojego lekarza. W rejestracji trzeba powiedzieć, że ma Pan objawy, które wymagają pilnej konsultacji.