Proszę o pomoc i zrozumiale wytłumaczenie wyniku RTG, ponieważ do wizyty zostało jeszcze trochę czas

1 odpowiedzi
Proszę o pomoc i zrozumiale wytłumaczenie wyniku RTG, ponieważ do wizyty zostało jeszcze trochę czasu, a myślimy juz o najgorszym :
RTG barku lewego:poszerzenie przestrzeni podbarkowej do 25mm-ewentualnie krwiak?przejaśnienie ok 56mm śr w zakresie :
bliższego końca kości ramiennej z zatruciem struktury kostnej-podejrzenie meta,do dalszej diagnostyki w TK;drobne zmiany
wytworcze na krawędzi wyrostka barkowego łopatki.

RTG Klatki piersiowej: Płyn w zrostach siegajacy X żebra w lewej j.opłunowej;dość liczne cienie w płucach- do 10 po prawej (do
23mm śr)i do 5 po lewej stronie (do 12mm śr)-obraz sugeruje metalguzowate poszerzenie wnęki lewego płuca do ok SSmm śr z jej podciągnięciem do gory i zacienieniem szczytu oraz niewielkim przemieszczniem śródpiersia na stronę lewą-zmiany
niedodmowe?-do dalszej diagnostyki Tk Kopuły przepony nrawidłowe Syłwetka serca prawidłowa, aorta w normie
Prosze o szybką odpowiedź
Witam, po zapoznaniu się z Państwa wiadomością sytuacja niestety wygląda na poważną i budzącą niepokój onkologiczny. Nie skonkretyzowali Państwo na wizytę do jakiego specjalisty oczekują. Jeżeli chodzi o lekarza innej specjalności niż specjalista medycyny rodzinnej proponowałbym zgłosić się w tej sprawie właśnie do swojego lekarza rodzinnego. Po zapoznaniu się z ww wynikami być może doktor skieruje Państwa na szybką diagnostykę onkologiczną. W Państwa przypadku istnieje konieczność wykonania bardziej specjalistycznych badań, np. zaproponowanej w wyniku tomografii komputerowej, aby sprawę wyjaśnić.