Proszę o pomoc

3 odpowiedzi
Witam, chciałabym opowiedzieć swoją historie w której cierpię i szukam pomocy w diagnozie. Obecnie mam 26 lat mieszkam w województwie śląskim, prawdopodobnie moja choroba zaczęła się w 2010 roku tuż po urodzeniu dziecka przez cesarskie cięcie po której nastąpiły u mnie przechodzeniem prądu przez kręgosłup które trwały około roku, w późniejszym czasie nastąpiły bardzo mocne i częste bóle z tyłu głowy po lewej stronie, doszły zawroty głowy, mroczki przed oczami, podwójne i rozmazane widzenie. Z każdym rokiem dochodziło więcej problemów ze zdrowiem, takie jak: bardzo duże zmęczenie, problemy z pamięcią, problem z utrzymaniem równowagi, zimne stopy i ręce drżenie rąk, drętwienia i mrowienia w lewej ręce i nodze, bardzo mocny ból w ręce i nodze po którym następuje częściowy brak czucia, problemy z przejściem więcej niż 2 km noga odmawia posłuszeństwa i muszę ją wlec za sobą, wypadanie przedmiotów z rąk ból lewej strony głowy i oka. Wszystkie objawy same pojawiały się i same znikały kolejne powrót był dużo mocniejszy aż do teraz gdy nie chce mi to minąć. Niestety te wszystkie dolegliwości powoli zaczynają się w pojawiać w prawej ręce i nodze co mnie przeraża. Chodziłam do swojego lekarza robiliśmy badania krwi tarczycy boleriozy z krwi jak i badania reumatoidalne i wyniki miałam w porządku. Moja lekarka podejrzewa że choruję na stwardnienie rozsiane dostałam od niej skierowanie do neurologa ale kolejki są ogromne, jedyne co udało mi się chwilkę porozmawiać z neurologiem który bez jakiegokolwiek badania stwierdził że jestem chora na nerwice i wszystkie te dolegliwości są właśnie z nerwicy. Osobiście nigdy nie słyszałam żeby osoby chore na nerwice powoli traciły czucie i powoli stawały się osobami niepełnosprawnymi dlatego nie zgadzam się z tym co powiedział pan neurolog. Nie stać mnie na badanie prywatne. Dlatego bardzo proszę o pomoc gdzie mogłabym się udać w celu diagnozy i co jeszcze jest możliwe w zdiagnozowaniu mnie.

Z góry dziękuje

Z poważaniem Joanna
Konieczne pełne badanie neurologiczne, ocena siły, czucia i zborności Może też konsultacja u Okulisty: ostrość widzenia, dno oka, pole widzenia. Do rozważenia inne badania ew MRI głowy z kontrastem celem wykluczenia patologii.
Zaburzenia nastroju, częste u młodych kobiet po porodzie, nie można ich lekceważyć
Do dalszej, pełnej konsultacji; Zapraszam .

Dzień dobry, proszę się umówić do innego neurologa na NFZ.
Szanowna pani, niestety bez zbadania pacjenta nie jestem w stanie postawić diagnozy. Proponuję postarać się o skierowanie do poradni neurologicznej z napisem "pilne"od lekarza rejonowego. W ciągu miesiąca będzie Pani zbadana i ustalone zostanie jakieś postępowanie diagnostyczne i lecznicze. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz