Proszę o pilną pomoc. Po wykonaniu rezonansu u mamy (56 lat) został wykryty guz około 5 cm w przykrę

1 odpowiedzi
Proszę o pilną pomoc. Po wykonaniu rezonansu u mamy (56 lat) został wykryty guz około 5 cm w przykręgosłupowych tkankach miękkich pogranicza szyjno-piersiowego, z zajęciem prawobocznych elementów kręgu C7 i duża masa przykostną z naciekiem prawego splotu ramiennego i penetracją do otworu górnego klatki piersiowej. Guz otacza prawe nerwy rdzeniowe C7 i C8 i przyległe struktury prawego splotu ramiennego na odcinku około 4 cm zajmując szczelinę mięśni pochyłych. Aktualnie u mamy występuje niedowład prawej dłoni, która jest bardzo twarda i opuchnięta oraz cierpi z powodu bardzo silnego bólu który jest nie do wytrzymania (zażywa Doreta 75mg/650mg i nie pomaga). Nie wykazano penetracji guza do światła kanału kręgowego. Badanie neuropatologiczne wykazało: naciek nowotworu złośliwego mezenchymalnego wrzeciocionowatokomórkowego, z dużą aktywnością mityczną komórek nowotworowych, może sugerować mięsaka typu synovial sarcoma. Czy są tutaj specjaliści którzy wzięli by mamę w opiekę i podjęli się leczenia? Ewentualnie gdzie się udać na leczenie z takim rzadkim przypadkiem nowotworu? Oczywiście mogę umówić się na konsultację online/stacjonarnie i dostarczyć całą dokumentację. Będę wdzięczy za każdy odzew i pomoc.
Dzień dobry,
Optymalnym rozwiązaniem jest wizyta w NIO w Warszawie.