Proszę o odpowiedz czy jest możliwość uratować zęby górne 6 i 7, które się znacznie (7 bardziej)obni

7 odpowiedzi
Proszę o odpowiedz czy jest możliwość uratować zęby górne 6 i 7, które się znacznie (7 bardziej)obniżyły efekt Godona.Podobno jedyny sposób to oszlifowanie i założenie koron.zęby te są nisko w kości,są stabilne . Czy korony nie pogorszą ich stanu bo będą bardziej obciążone,
Dziękuję
Witam. Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie i pomóc bez możliwości zbadania zębów oraz warunków zgryzowych panujących w jamie ustnej. Konieczne jest uzupełnienie wszystkich braków zębowych by uniknąć efektu Godona. Sugeruję udać się na wizytę konsultacyjną do lekarza specjalisty protetyka, który po wykonaniu badania i ewentualnie badań dodatkowych (rtg) określi możliwości leczenia zębów. Pozdrawiam

Nie ma możliwości odpowiedzieć na to pytanie bez badania klinicznego.
Należy przede wszystkim powstrzymać dalsze wyrzynanie, czyli odbudować braki zębowe w przeciwnej szczęce. Nie zawsze jest to możliwe. Z decyzją o koronach wstrzymałbym się
Witam
Zaburzenia w przebiegu płaszczyzny zwarcia spowodowane brakami zębów (efekt Godona) trzeba dokładnie przeanalizować i zaplanować.Często zęby które znacznie się wysunęły z powodu braków w przeciwstawnej szczęce wymagają leczenia kanałowego aby możliwe było ich bezbólowe skrócenie i przywrócenie prawidłowej płaszczyzny zwarcia,która umożliwi uzupełnienie braków.Zęby które się wysunęły bardzo często maja obnażone korzenie i wykonanie koron może być niewskazane a jeśli takie wskazania będą musi te korony wykonać specjalista protetyki.
Konieczna jest konsultacja protetyczna i ortodontyczna ustalająca właściwe działanie terapeutyczne w konkretnym przypadku klinicznym.
Z pewnością jednak nie należy dopuszczać do powstawania efektu Godona poprzez uzupełnianie brakujących zębów.
Witam jest kilka możliwości jednak najlepiej sytuacje oceni lekarz protetyk i zaproponuje dalsze leczenie. Dobrze wykonane uzupełnienie protetyczne - korona ,nie powinna spowodować pogorszenia stanu tych zębów
Po skróceniu zębów niekoniecznie trzeba je koronować. Jeżeli nie są zniszczone procesami patologicznymi można zastosować onlay'e aby ukształtować pożądaną powierzchnię zwarcia