Proszę o interpretację wyników nasienia i

3 odpowiedzi
Witam serdecznie staramy się z mężem od kilku lat o dziecko ciągle mam problem z ustabilizowaniem tsh ciągle skacze teraz miałam 4,71 mój endokrynolog mówi że muszę mieć poziom do 2, brałam euthyroks N 88 od poniedziałku do piątku po jednej tabletkę i dwie tabletki po 50 mg sobota i niedziela i poziom tsh nie spadł endokrynolog kazał mi teraz brać od poniedziałku do niedzieli jedną tabletkę n88 czy taka dawka zabije mi ten poziom ? I jeszcze bardzo proszę o interpretację wyników badania nasienia męża czas upłynnienia 60minut sposób upłynnienia samoistne barwa szarobiała zapach swoisty objętość ejakulatu 2.50 odczyn ph 8,0 liczba plemników w 1 ml 68.70 liczba plemników w ejakulacie171,75 liczba komórek okrągłych 1,80 plemniki żywe 73% plemniki martwe 27% plemniki o szybkim ruchu 15% plemniki o wolnym ruchu 3% suma plemników o ruchu postępowym 18 % strzałka w dół plemniki o ruchu niepostępowym 15% plemniki nieruchome 68% średnia prędkość przeciętnego toru 47,0 um/s średnia prędkość ruchu postępowego 38,8 średnia prędkości względem zarejestrowanego toru 79.9 um/s średnia amplituda bocznych odchyleń główki 3.3 um średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki piknika 25,9 Hz prostolinijność 84.0% liniowość ruchu 53,0 % strzałka w dół średni współczynnik kształtu główki 67% test hypoosmotyczny 70% bardzo proszę o interpretację wyników i jeszcze jak często współżyć z góry bardzo dziękuję
Wydaje mi się, że tarczyca musi być wyprowadzona z niedoczynności i tak już chyba jest. Nie polujemy na TSH, sprawdzamy poziom w ciąży i koordynujemy leczenie. W nasieniu są normalne plemniki. Skoro nie ma ciąży to proponowałbym wspomaganie rozrodu.

Witam, w normowaniu zaburzeń funkcji tarczycy oraz obniżaniu poziomu TSH stosuje się powolne podnoszenie dawek, jeśli sa nieskuteczne zwiększa się zwykle o ok. 25ug. Nie wiem jak długo stosowała Pani ww dawkę, jeśli po 4 tygodniach nie osiągnie Pani efektu spadkowego, proponowałabym przyjmowanie dawki 100ug od pon-nd. Ale uważam, że leczenie i zmiany dawkowania powinien prowadzić Pani endokrynolog.
Jeśli chodzi o badanie nasienia - obniżona jest ruchliwość. Zaleca się stosowanie suplementów poprawiających jakość nasienia np. ExtraSperm, ponadto w przypadku siedzącego trybu życia - zwiększenie aktywności.
Jeśli chodzi o częstość współżycia - co drugi dzień, w okresie okołoowulacyjnym codziennie.
zeby zinterpretować wynik nasienia , musiał bym zobaczyć orginał wyniku. Nie pisze pani np jaki jest odsetek wszystkich prawidłowych plemników ( minimym musi byc 4 %) , na dole wyniku powinny być nsapisane wnioski do badania, np normozoospermia . co tam pisze ?