Proszę o interpretacje wyników gastroskopii Śluzówka przełyku nie zmieniona.Linia Z na górnej granic

1 odpowiedzi
Proszę o interpretacje wyników gastroskopii
Śluzówka przełyku nie zmieniona.Linia Z na górnej granicy fałdów żołądka.Wpust,dno,trzon bez zmian.W antrum śluzówka pstra,linijnie zaczerwieniona.Odźwiernik zaczerwieniony,droźny.Opuszka dwunastnicy w dystalnym odcinku śluzówka zaczerwieniona z poj.aftami.Część zaopuszkowa bez zmian
Test ureazowy-ujemny
Wn:Gastropatia antralis.Duodenopatia erosiva
mam na to brać helicid Forte 40mg rano i wieczorem 30 min przed jedzeniem
czy to groźne?jak z dietą?alkoholem?dodam że 2 laryngologów stwierdziło u mnie refluks który gastroskopia nie wykazała.proszę o pomoc
Dzień dobry
Z opisu gastroskopii wynika, że ma Pan/Pani gastropatię części przedodźwiernikowej oraz dodenopatią aftową, a w skrócie zapalenie, które jest często spotkane i niegoroźne przy prawidłowym leczeniu. Leczenie PPI (Helicid) jest w tym przypadku uważane za standard. Natomiast odnośnie rozpoznania choroby refluksowej gastroskopia nie jest najlepszą opcją, do tego służy głownie pH-metria.