Proszę o interpretację wyników badań mego męża: Czas abstynencji 4 dni Objętość- 6,2 ml pH- 7,9

2 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników badań mego męża:
Czas abstynencji 4 dni
Objętość- 6,2 ml
pH- 7,9
Lepkość- prawidłowa
Aglutynacja- (-)
Ruch postępowy szybki (A)- 9,3 %; liczba plemników- 2,5 ml; 15,4 w ejakulacie
Ruch postępowy wolny (B)- 29,5 %; liczba plemników- 7,9 ml; 48,8 w ejakulacie
Ruch niepostępowy (C)- 16,1 %; liczba plemników- 4,3 ml; 26,5 w ejakulacie
Nieruchome (D)- 45,1%; liczba plemników- 12,0 ml; 74,4 w ejakulacie
Typ A+B= 38,9 %; liczba plemników- 10,3 ml; 64,2 w ejakulacie
Liczba plemników- 100 %; liczba plemników- 26,6 ml; 165,1 w ejakulacie
Plemniki o prawidłowej budowie- 6 %
Plemniki o nieprawidłowej budowie:
główki- 94 %
wstawki- 48%
witki- 0%
krople cytoplazmatyczne- 0%
Prawidłowy akrosom- 20 %
Nieprawidłowy akrosom- 80 %
Czy z takimi wynikami mamy jakąkolwiek szansę na naturalną ciążę. To są ostatnie wyniki po leczeniu fertilman plus. Poprzednie wyniki wykazały o wiele słabszy ruch plemników ( A+B= 20,5 %, C= 17,5 %, D=62% ). Liczba plemników 34,4ml, 240, 8 w ejakulacie oraz plemniki o prawidłowej budowie 0%.
Androlog stwierdził że nie ma żadnego problemu a urolog zlecił badanie usg. Mój ginekolog twierdzi że ze mną wszystko oki. Badania mam w normie. A dzieciątka brak. Staramy się 2,5 roku.
Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.
Wymaga Pan jeszcze USG narządów moszny i oceny hormonalnej - FSH , LH TESTOSTERON ESTRADIOL TSH I PROLAKTYNA. Z takim kompletem powinien Pan być skonsultowany ponownie. Wielu urologów dla ułatwienia wykonuje samodzielnie takie usg w trakcie wizyty.

Zapraszam na konsultację, trzeba pogłębić diagnostykę.