Proszę o informację czy możliwe jest założenie aparatu stałego przy znacznych brakach zębowych tj br

1 odpowiedzi
Proszę o informację czy możliwe jest założenie aparatu stałego przy znacznych brakach zębowych tj brak po lewej stronie u gory 8-5. Czwórka jest na koronie .Oraz po prawej stronie brak 5tki czwórka zrotowana, 6tka stoi dobrze , 7ka do korony i jest 8ka.
Na dole po prawej nie mam 8ki i 7 ka będzie do wyrwania. Na dole mam stłoczenia przednich zębów i po lewej stronie brak 6tki, siódemka jest położona na 5tke.Osemka będzie do usunięcia.Bede robić implanty w miejscu największych braków tj 6, 5.Czy aparat można założyć przy takich brakach , chodzi o to żeby luki pozamykać na 6tkach czy w ogóle od razu implanty robić bez aparatu . Chodzi o to że w zgryzie jak zagryze zęby to nie ma miejsca żeby wstawić koronę.Stan zapaly sprawił że 7 ka.na dole pójdzie do usunięcia ale korona z góry chyba sama nie może funkcjonować .Na górze trochę krzywa jest jedynka i dwójka podobno przez brak tylnich zębów
Czy można przesunąć 7ke dolna w miejsce 6tki zeby oszczędzić 5tke ?
W ogóle to najkorzystniej byłoby chyba założyć aparat tylko na dół ale nie wiem czy tak się da.
Proszę o jakieś sugestie
Jeśli pacjent planuje kosztowne leczenie implantologiczne, potem protetyczne- ważne jest przygotowanie solidnego fundamentu przyszłej pracy, co między innymi wiąże się często z leczeniem ortodontycznym. Jeśli jest problem ortodontyczny, brak jest miejsca na przyszłe korony, zęby są poprzesuwane- leczenie ortodontyczne jest najważniejszym etapem przed chirurgią. Sprytny i doświadczony ortodonta poradzi sobie z brakami. W takich sytuacjach dobrze się sprawdza Invisalign.
Nie przesuwałabym 7 w miejsce 6- ząb się przesuwa latami, często się pochyla a nie przesuwa. Proszę przywrócić im ich naturalną pozycję a braki uzupełnić implantami lub mostami-to zawsze najlepiej się sprawdza.