Proszę o informację czy możliwa jest refundacja zabiegu usunięcia blizn przez NFZ? W maju 2016r. prz

2 odpowiedzi
Proszę o informację czy możliwa jest refundacja zabiegu usunięcia blizn przez NFZ? W maju 2016r. przeszedłem zabieg odbarczenia ropowicy podudzia. Rany po zabiegu goiły się ok. 2 miesiące przez ziarninowanie. Po zabiegu pozostały dwie duże blizny, które w obecnej chwili powodują dolegliwości fizyczne tj. ból podczas chodzenia, uczucie "spinania" łydki w okolicach blizny. Do jakiej poradni mam się udać na konsultację?
Dzień dobry :)
korekcja blizn w ramach NFZ jest możliwa w sytuacji, gdy blizny upośledzają funkcję narządu, np. zaciągają mięsień lub okoliczną skórę, deformując naturalny układ ciała. Kwalifikację do zabiegu możliwa jest po zbadaniu pacjenta, proponuję poradnię chirurgii plastycznej :)

Całkowite usunięcie blizn nie jest możliwe, raz powstała blizna nigdy nie zniknie, natomiast zazwyczaj możliwa jest chirurgiczna korekcja blizn.
Korekcja blizn refundowana przez NFZ przeprowadzana jest w oddziałach chirurgii plastycznej mających odpowiednią umowę z Funduszem, najczęściej po wcześniejszej kwalifikacji w poradni chirurgii plastycznej, gdzie należy zgłosić się ze skierowaniem np. od lekarza rodzinnego lub chirurga.