Proszę niech mi ktoś pomoże. ...załamana

1 odpowiedzi
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Podobno jestem zagadkowe przypadkiem i nikt nie chce się podjąć leczenia mnie na tarczyce a ja myślę że to ona jest przyczyną moich problemów.
Mam 29 lat, moje dziwne problemy zaczęły się około 6mc po ciąży dostałam nagłych biegunek które trwają do dziś, w ciazy bardzo dużo przytyłam z 56 do 99 kg. Wcześniej miałam bardzo szybka przemianę materii i żadnych problemów zdrowotnych. Ale jakoś z tym zylam szereg badań i wszystkie w normie włącznie z kolokoskopia i gastroskopia niskie tsh 0,761 ft3 3.86 ft4 1.65. Brałam tabletki i jakoś dawałam radę. Po około 3 latach zauważyłam wieczorem łzawienie oczu skóra sucha luszczaca się na rekach i nosie ale zbagatelizowalam myślałam że zmęczenie praca itp...ale kolejny rok później doszły do tego zawroty glowy i duszności nadal badania w normie po za nieco powiekszona tarczyca o obj 30cm3 bez cech wola zamostkowego o prawidłowej echogenicznosc dość skapo unaczyniona z rozsianymi zmianami o cechach zwyrodnienia wodniczkowe go z obecnością mikroguzka hipoechogenicznego do 4 mm średnicy III typ unaczynienia do kontroli. Lekarz powiedziała że wszystko jest ok i to pewnie stres. Ale na tym się nie skończyło. Rok temu trafiłam do szpitala, poszłam rano do pracy weszłam i nagle słabo mi się zrobiło duszno zawroty glowy mrowienie na czubku w glowie lewej ręki ust przyspieszone tetno niepokój. W szpitalu wyszło że mam tezyczke i mam uzupełniać niedobry. I tak robiłam i robię nadal. Po wyjściu ze szpitala myślałam że będzie dobrze ale od zeszłego roku jest stopniowo gorzej, już nie mam tych mrowien jAK przy etezyczce tylko uczucie duszności zawroty glowy dziwne uczucie rozpychania w szyji i wypychania w uszach dodatkowo ostatnio karetka mnie zabrała bo rano miałam puls 135 ciśnienie 145 na 105 myślałam że umieram dostalam potas i hydroxyzyne obecnie biore jeszcze bibloc a z sercem nigdy wczesniej problemow nie mialam zrobilam echo i tez ok. Do tego doszlo jeszcze nie ostre widzenie pocenie mam np zimne i spocznie nogi i ręce paznokcie mi się zaczęły łamać a włosy wychodzą garściami czego nigdy nie było, drzenie mięśni pod stopa i lydek. Bylam u psychologów internistow ale wszystko podobno dobrze ostatnio tak źle się czuję że nie wychodzę z domu a mam małe dziecko jestem senna a za chwilę moglabym góry przenosić mam małe dziecko 8 lat i już nie wiem co robić chodzę od lekarza do lekarza i nic...moje libido równe jest ostatnio 0. Na własną rękę zrobiłam badania bo zaczynam odczuwać ucisk w gardle i
Gruczoł tarczowy położony typowo o wymiarach 25na19na54 prawy płat i lewy 25na19na69 ciesn ok 5mm
Echogenicznosc tarczycy obnizona , echostruktura ziarnista
W dolnym biegunie płata prawego widoczny izoechogeniczny guzek unaczyniony obwodowe o wym 7na6na7mm w bocznej części płata lewego widoczny hipoechogeniczny guzek o wym 3na2na3 mm dość bogato unaczyniony do kontroli. W obu planach widoczne drobne torbielki śr do 2 mm. Pani gdy robiła usg powiedziała że tarczyca jest bardzo ciemna i idzie w kierunku hashimoto lub nadczynnosci ale nie jest pewna a lekarz na to nic.
Parathormon 31,90
Ddimery 345
Inr 1
Czas protrombinowy 11,1
Anty tg <10 IU/ml
Anty tpo 8,3
Tsh 3 robione w grudniu 1,410/ a tydzień temu 0,947 ft3 4,94 ft4 19,420 glukoza 106

Dodatkowo mam problem z pamięcią i szumem lub czasem piskiem w uszach juz nie wiem co mam robić jestem wiecznie od kogoś zależna sama nigdzie nie wyjdę bo mi zaraz duszno robię się czerwona i szybko wracam, błagam o radę bo już byłam u tyłu lekarzy że nie mam pojęcia co dalej czuje jakbym miała menopauze albo chorobe dwubiegunowa a wszyscy mówią że wyniki w normie. Z góry dziękuję za pomoc.
Witam, watro poszerzyć u Pani diagnostykę o insulinooporność, wyniki kortyzolu i DHEA-S, poziom witaminy D3. Pozdrawiam Agnieszka Haczek - Kluczewska