Prosze mi podpowiedziec co zrobic juz druga noz z rzędu nie spie rzucam sie po łóżku a po takiej nie

3 odpowiedzi
Prosze mi podpowiedziec co zrobic juz druga noz z rzędu nie spie rzucam sie po łóżku a po takiej nieprzespanej nocy mam napady lekowe poprostu nie daje sobie rady . Mam dwoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej bo moje dzieciństwo niestety nie nalezalo do dobry oboje rodzice pili ojciec bil matkę. Jedyne co pamietam kiedys jechalam z matka rowerem ona oczywiście pijana wywalilysmy sie do rowu bardzo padal deszcz bardzo bylo mi zimno i do tej pory tak mam ze jak mi jest zimno to mam napady lekowe. Probowalam sama z tym walczyć ale niestety nie daje rady. Prosze o pomoc jakies wskazowki .
Dzień dobry. Braki snu mogą sprzyjać odczuwaniu większego natężenia lęku. Nieprzespane noce z kolei zdarzają się każdemu z nas (np. pod wpływem stresu czy choroby) i nie ma w tym nic niepokojącego. Jeśli jednak problemy ze snem zdarzają się często lub trwają dłużej niż ich bezpośrednia przyczyna, warto udać się do psychoterapeuty, który pracuje z zaburzeniami snu (np. poznawczo-behawioralnego). Trudności ze snem mogą być również objawem innych problemów, np. depresji lub zaburzeń lękowych, dlatego warto zgłębić temat wraz ze specjalistą. Wspomina Pani również o innych trudnościach, m.in. o doświadczeniach z okresu dzieciństwa, które mogą mieć wpływ na Pani dzisiejsze funkcjonowanie. Spotkania z terapeutą będą okazją do tego, by przyjrzeć się również i tym kwestiom. Pozdrawiam serdecznie.

Zdaje się prawdopodobnym, że nie bez powodu wraca Pani do tych przykrych wspomnień z dzieciństwa w swojej wypowiedzi. Podobnie jak przedmówczyni, sugeruję wizytę u psychoterapeuty, gdzie będzie możliwość przyjrzenia się źródłom bezsenności, napięcia i lęku.
Pozdrawiam
Aleksandra Zmudzińska
Witam, z tego co Pani pisze doznała Pani w dzieciństwie poważnych traum, które teraz przekładają się na występowanie lęków . Problemy ze snem prawdopodobnie mogą mieć związek z Pani lękami. Kiedy obydwoje rodzice piją dziecko doświadcza zahwiania poczucia bezpieczeństwa, ma niezaspokojone podstawowe potrzeby i uczy się ignorować siebie i swoje potrzeby. Może mieć problem z dbaniem o siebie. Trudno sobie samej z tym poradzić. Zachęcam do psychoterapii z wspierającą osobą, która pomoże dotrzeć do uczuć, które musiały zostać stłumione. Pozdrawiam